Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija gnojna bula na trdem nebu

gnojna bula na trdem nebu

po rahlem prehladu glave se je na trdem nebu pojavila gnojna bula. ker sem dal odprti plombo na bližnjem zobu, bi lahko sklepal, da ni povezam z njim, saj iz zoba ni izteklo nič tekočine, zato mi je zdravnik na ORL bulo prerezal. šele tedaj je izteklo nekaj gonja in krvi. že od odprtja zoba sem na antibiotikih (amoksiklav).
zanima me, kaj je to, saj se mi je ponovilo že drugič in kaj narediti.

hvala za vsakršen odgovor

Spoštovani,

gnojna bula je zagotovo v zvezi z zobom, nemudoma obiščite svojega zobozdravnika, ki mora zob še bolj odpreti in razkužiti. Vnetje se iz korenine razširilo na okolno kost (kljub amoksiklavu), votlina z gnojem pomeni zelo oslabljeno kost in fokus vnetja v telesu (granulom). Potrebna bo morda operacija – odsekanje vrška korenine, odstranitev gnojne ciste, v skrajnem primeru po dolgem času pa puljenje zoba.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Pozdravljeni,
pred mesecem dni sem bila zarad hudih bolečin pri dežurnem zobozdravniku, ki mi je zob odprl in odstranil zobno polnilo, po tistem pa se mi je na nebu pojavila boleča bula (med petico in osmico). Osebna zobozdravnica se sicer z ukrepom dežurnega zobozdravnika ni strinjala, saj bi zob menda lahko pozdravil drugače , vendar kljub dodatnim rentgenskim slikam pojava bule ni povezala težavam z zobmi, temveč je pojav te bule pripisala zamašenim sinusom, ne glede na to, da s sinusi nikoli nisem imela problema! Zanima me, če se težave s sinusi kažejo tudi v taki obliki ali so mogoče za to krivi zobje oz je lahko še kaj hujšega? Naj omenim da mi še vsi modrostni zobje rastejo ter čakam na operativni poseg le-teh in da nikoli nisem imela večjih težav z zobmi, bolečina in bula pa sta prisotni že skoraj en mesec!
Zahvaljujem se vam za vsakeršen koli nasvet in odgovor! LP

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovana, pred mesecem dni sem bila zaradi hudih bolečin pri dežurnem zobozdravniku ki mi je zob (petico) odprl in odstranil polnilo. Po tem se mi je na desni strani ustnega neba pojavila boleča bula in od takrat ni izginila. Osebna zobozdravnica se sicer z ukrepom dezurnega zobozdravnika ni strinjala, saj bi zob menda lahko zdravil drugače, vendar pojava bule ni pripisala zobem, saj tudi dodatne rentgenske slike niso pokazale ničesar neobičajnega. Meni da je pojav bule povezan z zamašenimi sinusi, vendar jaz z sinusi nikoli nisem imela problema! Naj še omenim da mi rastejo vsi modrostni zobje in cakam na odstranitev le-teh, ter v svojih 25 letih nisem imela večjih težav z zobmi ( zobozdravnica je na zadnjem pregledu le omenila malce vnete dlesni) Zanima me ali je bula res posledica zamašenih sinusov ali je povezano z zobmi ali dlesnimi oz bolečina nakazuje na kakšne resnejše težave glede na to, da traja že skoraj mesec dni?
Že vnaprej se vam zahvaljujem za Vaš odgovor in kakršenkoli nasvet!

Spoštovani,

bula je zagotovo povezana z zobmi in ne s sinusi.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close