Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Suha sluznica

Suha sluznica

Pozdravljeni mene pa zanima kako to zgleda ce imas suho sluznico ali lahko to obcutis na grlu?

Pozdravljeni!
Suha sluznica se gotovo čuti in to tam, kjer je osušena. Najpogosteje je suha sluznica v žrelu, pogosto tudi v nosu. Suha sluznica v žrelu je najpogosteje pri motenem dihanju skozi nos. Pozimi je običajno vzrok za suho sluznico, suh zrak v stanovanjih in preveč toopli prostori. Pri starejših ljudeh je v sluznicah manj žlež, in izločajo bolj gosto lepljivo sluz. Svetujem vlaženje zraka v stanovan ju, veliko gibanja na prostem in prezraćevanje bivalnih prostorov.
Lep ppozdrav Peter Belšak dr. med. spec. ORL

Proti suhi nosni sluznici meni najbolj pomaga Nozoil. Gre za čisto sezamovo olje katero je čisto naravno brez kakršnihkoli konzervansov.
Lp

nova
Uredništvo priporoča

Proti suhem zraku najbolje pomaga vlažilnik zraka. Dobro je imeti pa še kakšno napravo, ki meri vlažnost. Pred vlažilnikom zraka sem ime vedno velike težave s sinusi. Ko sem kupil eno napravo in izmeril vlažnost je bila ta komaj 40% (ogrevam s klimo) kar je definitivno premalo. Z vlažilnikom zraka zdaj vzdržujem vlažnost okoli 60% in razlika je resnično zelo opazna. Pri vlažilniku je edin fajn brati navodila in pogosto menjati vodo, ker drugače se ti lahko vsega hudiča razvije v vodi, če preveč stoji. Vse ostalo je super tko da ga vsekakor priporočam!

Hvala lepa za navodila!

LP

Lep pozdrav,

Imam velik probem, večkrat bolečno žrelo in vnetu sluznico, stanovanje imam dobro urejeno z antialergiki, anti pršice, dobro prezračen prostor, tako da nevem več zakaj pride do tega….Mi lahko kdo prosim pomaga?

Lp

Spoštovani!

Lahko da je vzrok drugje, kajenje, želodčna kislina, gazirane in mrzle pijače, prah ali kemikalije v službi, dihanje na usta…?

Lp IB.

Kar tu napišem svojo težavo da ne bom odpirala nove teme.
Pred kratki sem se začela zbujat z zelo suhim žrelom katero me je peklo in srbelo.Bolečina je tudi prisotna.Včasih začutim bolečino ali rahlo srbenje v levem ušesu.Problem se tudi pojavlja čez dan ampak ni tako hud kakorr zjutraj.Ali mi kdo ve svetovat kaj naj naredim?

Js mam 1 vprašanje.Bila sem že na ORL-ju pri katerim so mi žgali žile v nosu.Zdravnik tam mi je rekel da mi žile v nosu počijo zaradi suhe sluznice.Zanima pa me zakaj imam suho sluznico.

Spoštovani,

žilice počijo zaradi drgnjenja z robci, prsti itd. Pa tudi zaradi prehlada, alergije, suhega zraka, izbočenja hrustanca (deviacije), zvišanega krvnega tlaka itd.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Pozdravljeni

Moji problemi so se zaceli pred cca. 1 mescom tako da sem se zadavil z nekim kosckom nemlete kave ( hah) , sledilo je to da sem nekaj dni po tem neprestano cutil v grlu kot da mi je ta delcek ostal v grlu tako da sem obiskal dr. ki me je napotil na orl. Po koncanem pregledu so mi rekli da imam nekoliko zateceno zrelo in neko prasko ter mi dali kup zdravil kot je antibiotik, dektarin, pršilo za nos, neke tablete proti vnetju ter tablete proti alergiji, ker sem to bil na dopustu izven Slovenije seveda nisem uzemal usega ( antibiotik,tablete za alergijo) ostalo pa samo 5 dni ceprau so mi rekli da morem uzemat use skupaj 10 dni . Stanje se je po petih dneh pozdravilo in ni bilo problema. Minilo je cca 1 tedn se mi jezacelo v grlu pojavlati neka suhoca neprestano imam suho zrelo jezik je bil imam izrazito vidne in velike rdeče pikice na jeziku zelo tesko jem tako da sem tudi zelo veliko shujsal use skupaj upliva tudi na moje psihicno stanje saj ni dneva ni minute sekunde , da nebi imel suhega grla pa ceprau pijem dosti tekocine in use ostalo sedaj sem nazaj ze iz dopusta obiskal sem osebno zdravnico ki meni da prihaja to zaradi zelodcne kiselne jemlem 2x dnevno acipan sedaj ze en teden pa ni nobene razlike prosil bi za pomoc nasvete kaj menite saj sem zelo panicen kaj se dogaja z mojim grlom .

se opravicujem ker je use tako na dolgo napisano ampak me zelo skrbi

Lp

Pozdravljeni

Moji problemi so se zaceli pred cca. 1 mescom tako da sem se zadavil z nekim kosckom nemlete kave ( hah) , sledilo je to da sem nekaj dni po tem neprestano cutil v grlu kot da mi je ta delcek ostal v grlu tako da sem obiskal dr. ki me je napotil na orl. Po koncanem pregledu so mi rekli da imam nekoliko zateceno zrelo in neko prasko ter mi dali kup zdravil kot je antibiotik, dektarin, pršilo za nos, neke tablete proti vnetju ter tablete proti alergiji, ker sem to bil na dopustu izven Slovenije seveda nisem uzemal usega ( antibiotik,tablete za alergijo) ostalo pa samo 5 dni ceprau so mi rekli da morem uzemat use skupaj 10 dni . Stanje se je po petih dneh pozdravilo in ni bilo problema. Minilo je cca 1 tedn se mi jezacelo v grlu pojavlati neka suhoca neprestano imam suho zrelo jezik je bil imam izrazito vidne in velike rdeče pikice na jeziku zelo tesko jem tako da sem tudi zelo veliko shujsal use skupaj upliva tudi na moje psihicno stanje saj ni dneva ni minute sekunde , da nebi imel suhega grla pa ceprau pijem dosti tekocine in use ostalo sedaj sem nazaj ze iz dopusta obiskal sem osebno zdravnico ki meni da prihaja to zaradi zelodcne kiselne jemlem 2x dnevno acipan sedaj ze en teden pa ni nobene razlike prosil bi za pomoc nasvete kaj menite saj sem zelo panicen kaj se dogaja z mojim grlom .

se opravicujem ker je use tako na dolgo napisano ampak me zelo skrbi

Lp

Spoštovani,

glede na vaš opis je najbolj verjetna diagnoza refluks. Ker po Acipanu ni nič bolje, svetujem gastroskopijo čim prej. Poskusite odpraviti stres, saj vam le še povečuje količino kisline.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close