Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Žleza slinavka

Žleza slinavka

Lep pozdrav!

Tudi jaz imam težave z žlezo slinavko (vsaj mislim da je to). Pred več kot 1 letom mi je zatekel predel pod levim ušesom, najprej sem mislila da je bezgavka, pa očitno ni bila. Ko je vnetje izginilo mi je pod ušesom ostala trda bula v velikosti približno 1cm, od takrat se ni nič povečala ali spreminjala 1 leto. Zdaj pa mi je 2 tedna nazaj spet zatekla. Začelo se je z rahlo bolečino v stiku čeljusti naslednji dan pa sem imela že kar veliko oteklino pod ušesom in nisem mogla grist niti pretirano odpret ust. Ko sem bila pri zdravnici mi je rekla, da je najverjetneje podušesna slinavka, vzeli so mi kri, ki je bila normalna, samo levkociti so bili rahlo povečani zaradi vnetja. Oteklina je v 5ih dneh izginila brez antibiotikov. No potem me je pa še nekaj dni bolelo še pod jezikom na isti strani, zdaj je tudi ta bolečina izginila. Zanima me če me mora skrbeti, saj je ta trda bula pod ušesom še vedno prisotna (neboleča in v isti velikosti kot vedno). Zdravnica mi je predlagala punkcijo, ker meni da so se v žlezi naredili nekakšni kristalčki. Kaj menite vi? Mene je namreč zelo strah kakršnihkoli posegov, in bi če se le da to rada odpravila brez operacij in zbadanj.

p.s. V tem času zadnjega vnetja, sem imela nato še vnetje grla, in sem nekaj dni jedla veliko medu, limone in ingverja nakar so se mi po robu jezika naredile nekakšne bulice (niso rdeče, nič me ne boli ali peče) ki jih imam zdaj že kakšen teden. Kaj bi to lahko bilo?

Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Tema je zaprta za komentiranje.

New Report

Close