Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija izguba vonja

izguba vonja

Pozdravljeni,

Konec februarja sem prebolela virozo (prehlad), ki se mi je vlekla še velik del marca. Na začetku sem imela 2 dni vročino, nato pa zamašen nos. En teden sem si pri dihanju pomagala tudi z operil kapljicami. Sedaj diham normalno in nimam občutka, da bi imela nosno votlino zapacano, tudi, ko si jo izpiram s fiziološko raztopino. Sem pa ugotovila, da sem izgubila vonj. Sem ga testirala s parfumom in pri previjanju, in ničesar ne vonjam.
Bila sem pri splošnizdravnici, ki mi je dala napotnico za orl, ter pojasnila, da so se mi najbrž uničila živčni končiči, vendr, naj bi se mi vonj sčasoma povrnil.
Začelo me je skrbeti, ker ko sem se naročila na orl (in mimogrede dobila termin za pregled šele čez en mesec), mi je sestra rekla, da ne bi smela čakati 1 mesec ????? Kako pa naj pridem do zdravnika, če za vsako stvar čakaš!

Skratka… zanima me, ali je možno, da se mi vonj ne bo povrnil oz, kako si lahko pomagam, da ga čimprej dobim nazaj.

Še nekaj os. podatkov: Stara sem 30 let. Novembra sem rodila, nosečnost bp. Do sedaj nisem imela alergije, ki bi se kazala v izcedku iz nosu. Delam v šolstvu – počujem, in imam težave z glaslkami (ne vem, če je to povezano).

Hvala za odgovor in lepo pozdravljeni,

Irena

Spoštovana!

Po tistem, kar ste napisala, je najveretneje to kar je vaša zdravnica povedala. Žal ne morete sama nič narediti in zdravniki tudi ne, ker če je to potem zdravila ni. Ali in kdaj se bo vonj popravil, nihče ne ve, ker ni nobenega pravila. Vse je odvisno od “narave”.

LP IB.

Pozdravljeni! Ste morda potem dobili vonj nazaj? Meni se sedaj dogaja ista stvar, stara sem tudi 30. LP

New Report

Close