Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija udarec po ušesu

udarec po ušesu

Po nesreči sem dobil udarec po ušesu. Malo me je zaskelelo, nato pa začelo v ušesu šumeti. Krvi ni bilo, glava me ne boli, samo zvok odmeva. Koliko časa bodo približno trajali znaki, predno se stanje umiri in na kaj naj bom pozoren, če bom moral obiskati zdravnika?
lep opozdrav in hvala za odgovore.

Spoštovani!

Upam, da se je stanje že pozdravilo, če ne obiščite zdravnika. Simptomi in posledice so odvisne od jakosti udarca in od eventuelnih poškodb čutnic v ušesu (ali bibniča).

LP IB.

Dober dan. Mene zanima kaj naj naredim glede bolecine v usesu ter na kosti licnice. Včeraj sem se udarila v zgornji rob vrat avta ter imam ličnični pred malo otekel. Mi lahko kako svetujete?
P.s. kadar sem zunaj me zaboli vsake 2min tam nekje ter ko jem ali pijem je enako.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

svetujem vam pregled na urgenci, kjer se bodo odločili, ali je potrebno ličnico slikati z RTG. Če ste dobili udarec v predel ušesa in sumite, da bi vam lahko počil bobnič, vam ne sme priti voda v uho in ne smete se usekovati.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close