Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Bel jezik

Bel jezik

Pozdravljeni! Pred 2 mesecema mi je zobozdravnica narocila naj si scetkam jezik 1teden z Curaseptom,ker naj bi imela nekaj oblog na jeziku. Ravno tako sem jezik scetkala s strgalom 2x dnevno iz lekarne. Po nekaj tednih je moj jezik postal popolnoma bel! Zamenjala sem strgalo,ki je zelo nezno in jezik scetkam samo se zjutraj. Ko ga poscetkam je jezik ok,zelo manj vidnih oblog . Samo na korenu jezika obloge ostanejo,ker jih tam tezko poscetkam. Na trenutke jezik pece. Sedaj uporabljam Daktarin gel. Kaj bi to lahko bilo? Samo unicena flora jezika?

Spoštovani,

jezik vas peče, ker ste preveč drgnili jezik in odstranili povrhnjico. Bele obloge niso vedno bolezenske.
Biofilm bakterij je dobro odstranjevati, a ne prevč agresivno. Tudi ustna voda je koristna.
Dactarin gel je za glivične okužbe, ki se kažejo z belimi pikicami po sluznici lic, neba. Menim, da vi nimate glivične okužbe.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close