Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija "Nabiranje smrklja in refluks"

"Nabiranje smrklja in refluks"

Pozdravljeni!
Na trenutke (sploh zjutraj po tuširanju/umivanju zob) mi začne v ustno votlino metati nekakšen refluks, kar v danem trenutku rešujem z “nabiranjem” smrklja in sline v ustno votlino. Se opravičujem, ampak res ne znam drugače opisati. “Materiala” je ogromno, sproti izpljuvam, sili me na slabost. Včasih pa vse skupaj privede tudi do bruhanja. Kar se tiče prehrane najverjetneje pojem preveč mastne hrane in spijem kakšno pivo vsakih nekaj dni (enkrat tedensko 3 ali več). Drugače sem vsaj 4x tedensko športno aktiven. Sem 25-letni občasni kadilec (ne kadim vsak dan, v povprečju 2 škatli/teden).

Razloge za zgoraj naveden problem kot realist iščem v alkoholu, prehrani in kajenju. Vseeno pa me zanima če bi razlog lahko bil kaj drugega, ter kako to rešiti. Brez bistvenega spreminjanja življenjskega sloga, čeprav se sliši zelo sebično.
Hvala in lep dan,
Arne

Spoštovani,

da ne boste spreminjali življenjskega sloga – cigaret, mastne hrane in alkohola – to je samouničevalno in neumno (zagotovo pa ne sebično). Drugi razlogi verjetno ne obstajajo.
Je pa kajenje na 1.mestu, šele nato alkohol in nazadnje hrana.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close