Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Krvav izpljuvek

Krvav izpljuvek

Pozdravljeni! Najprej nekaj podatkov o meni. Stara 27 let, kadilka 12 let, imam alergijsko astmo, jemljem zdravila: spiriva (1×2) in nexthaler foster (2×2). Imam redne pljučne preglede na pol leta.
Pred več kot mesecem sem začutila stisko v predelu prs, težko sem prišla do sape, vedno sem morala globoko vdihniti. Zato sem šla k pulmologu, kateri mi je povedal da je vse vredu in da naj zmanjšam vnos zdravil. Čez 3 tedne sem prišla na kontrolo, stanje se je strašno spremenilo, šla sem na rentgen ampak ni nič pokazal. Na izvidu pisalo da je to bilo zaradi pomanjkanja zdravila. Po enem tednu sem imela vrtoglavico, tako močno da misem morala sama stati. Naslednji dan sem bila pri Orl. Pregledali so mi ušesa, nos in mislim da grlo, ker sem morala ponavlati glasove U, i in e. Teatirana sem bila na sluh. Na izvidu ni nič kaj posebnega pisalo. Dobila sem sprej za nos. Moram pa povedati da se je stanje takrat izboljšalo. Potem sem spet šla k zdravniku, težave z grlom. Občutek da imam nekaj v njem pa ne morem požreti ali izpljuvniti. Odvzeli bril za bakterije (bil negativen), kri vse vredu, krvni tlak tudi,… moj osebni zdravnik je mnenja, da imam težave z glasilkami, ker se to zdravilo katero redno jemljem kopiči na glasilke in mi jih draži. Vendar sem cela že obupana in se sekiram. Moram pa povedati, da imam že več kot en mesec okus po krvi in tu pa tam krvav izpljuvek. Bojim se da je kaj resnega. Vem, da mi ne morete točne diagnoze postaviti, vendar se vam vnaprej zahvaljujem za odgovor. Lep pozdrav

Spoštovani,

prenehajte kaditi!!!
To je edini nasvet.
Vse težave so zaradi cigaret – astma ni urejena, glasilke so vnete, refluks kisline iz želodca.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close