Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Srbečica v ušesu

Srbečica v ušesu

Pozdravljeni

Star sem 22 let. Že od malih nog imam težave z ušesi. Kot otrok sem imel pogoste bolečine v ušesu. Od pubertete dalje pa mi težave povzročajo predvsem zamašitve ušes. Imam namreč zelo ozek in zavit sluhovod. Na čiščenje ušes moram tudi 2 do 3-krat letno. Ko se mi uho zamaši uporabljam parafinsko olje. Če se mi odmaši, je to zgolj za kratek čas, zato grem kar takoj na čiščenje. Težav s samim sluhom (ko uho seveda ni zamašeno) nimam. Me pa zadnje čase spremlja močna srbečica v desnem ušesu. To traja že več kot en mesec. Ob pojavu srbečice kar močno pritiskam na predel bobniča (tam me namreč najbolj srbi). Vem, da to ni dobro, ampak ne gre drugače. Včasih moram tudi s prstom popraskati notranjost ušesa, do kamor pač gre. Zdaj pa se je srbečici pridružila še blaga bolečina, če pritisnem na uho. Ne vem, ali je to posledica pritiskanja na uho ali kaj drugega. Maslo je v obeh ušesih belo, včasih tudi rumenkasto. Ušesi trenutno nista zamašeni. Zna pa biti v kratkem.

Lahko omenim tudi, da čakam na operacijo nosnega pretina, saj je le-ta zamaknjen precej levo, zato je dihanje skozi nos oteženo. Leva nosnica je torej povsem “zaprta” Prav tako imam v grlu stalno občutek sluzi kljub čiščenju nosu (vsaj farmacevtka mi je rekla, da je to zaradi nosu).

Kaj bi lahko bil vzrok srbečice? Ali naj grem do zdravnika ali naj v lekarni kupim kaj za oblažitev srbečice?

Hvala in lep pozdrav

Spoštovani,

poskusite ublažiti srbečico s parafinskim ali olivnim oljem. Če ne bo pomagalo, obiščite osebnega zdravnik – morda gre za začetno vnetje kože sluhovoda, ki ga lahko povzročijo odrgnine zaradi praskanja.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close