Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Nasonex in telesna masa

Nasonex in telesna masa

Pozdravljeni!
Že vsaj eno leto imam probleme z zamašenim nosom in sinusi, ko sem bil nazadnje pri zdravniku mi je predpisal Nasonex 50mikro g/vpih pršilo za nos, suspenzija. Prebral sem da vsebuje kortikosteroid mometazonfuroat ki deluje na nadledvično žlezo ima lahko tudi stranske učinke.
Ker se ukvarjam s fitnesom-trenutno delam na pridobivanju mišične mase (brez sinteticnih proteinov in steroidov) in ker sem prebral da nasonex lahko vpliva na rast otrok in da kortikosteroidi lahko vplivajo na spremijanje telesne mase me zanima ali lahko Nasonex opazno vpliva na mišično rast oz. ali lahko povzroči izgubo mišične mase. Zanima me tudi ali je stranski učinek otekanje in bolecina v sklepih lahko tako močen da bi mi omejil uporabo fitnesa?

Spoštovani,

sistemski učinek Nasonexa je zanemarljiv, tako da ni potrebno, da ste kaj zaskrbljeni.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close