Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Kateri antibiotik?

Kateri antibiotik?

Spoštovani,

vem da je takšne stvari težko preko interneta reševati, vendar sem trenutno v tujini in bolj težko pridem tukaj k zdravniku. Skratka pred enim tednom sem dobil prehlad. Po treh dneh se je iz nosa začel gost zelen izcedek, dobil sem vročino, začel sem izkašljevati zeleno sluz, začel sem čutuiti pritisk nad nosom, glava me je začela bolet. S sabo imam antibiotike. Vzel sem Azibiot 500. Danes je četrti dan po uvedbi antibiotika, se pravi vse tri tablete sem pojedel. Stanje je boljše, sluzi je manj in je vmes prozorna, ampak jaz se spet začenjam počutit kot da imam vročino. Sklepi me začnejo bolet, še koža me boli. Izkašljam rjav izupljunek, iz nosu je delno še zelen, zelo lepljiv. Zanima me, če naj tako pustim ali naj vzamem še Amoksiklav 1000? S sabo imam še tega, in Ciprobay 500. Dodatno moram omeniti, da imam še insuficienco nadledvičnic in sedaj seveda moram jemati višje doze hidrokortizona. Tudi zato, bi najraje čim hitreje opravil s to okužbo.

Kaj menite? Uporabljam tudi dekongestivne kapljice!

Lep pozdrav!

Spoštovani,

imate oz. imeli ste virozo. Antibiotiki so neutemeljeni. Zdravljenje viroze je z analgetiki, dekongestivnimi kapljicami za nos 5 dni, nosnimi kortikosteroidi 1 mesec. Težave lahko trajajo od 1 do 6 tednov.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Sovražim, ko imate zdravniki take neumne odgovore! Ste pomislili na to, da je prišlo zraven do bakterijske okužbe?! No namreč je prišlo, CRP je bil 89 in je padel po Amoksiklavu. Tudi vnetja ušes nastanejo ponavadi zaradi virusov, pa pišete antibiotike in kortikosteroide vse povporek ORLjevci. KOt da vnetje sinusov bakteriskega izvora ne obstaja.

nova
Uredništvo priporoča

Ali niste jemali antibiotik Azibiot kar takoj? Pa je vseeno prišlo do bakterijske okužbe? Res je, da je rezistenca na azitromicin precejšnja, tudi vi ste lahko k njej prispevali z neutemeljenim jemanjem.

CRP je visok tudi pri okužbi z adenovirusi.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close