Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Mocno vnetje usesa

Mocno vnetje usesa

Pozdravljeni,

Naj opisem svojo tezavo od 5.10 dalje sem prehlajena (kaselj, gost rumen izcedek iz nosu, zelo bolece grlo). 10.10 sem sla na pregled dr, katera mi je rekla da je samo prehlad naj pijem veliko caja in sem ter tja spijem lekadol. Poslala me je tudi v laboratorij, kjer ni bilo videti nic posebnega. Dne 17.10. pa sem se zbudila z zelo mocno bolecino v grlu, povacane bezgavke v vratu (nisem mogla niti vrata premikat, rumeno/rjav izcedek iz nosu). V soboto 27.10. pa sem dobila vrocino 38, popoldan se mi je “zastopal” sinus, katera sem s pomocjo inhalacij hitro sprostila, me je pa tudi uho zacelo spikati. No v torek me je hudo zacelo grozno boleti, zato sem si uho grela in pomagala z Naklofenom, do vecerja je bilo boljse. Ponoci pa se je zacelo ostra bolecina v uho, izlitje gnoja in kri, vrocina 39,.. zato sem zjutraj odsla na urgenco, kjer mi je dr rekla, da imam zozan kanal, vnetje in da bobnica ne vidi. Predpisala mi je ab Fromilid na 12h (alergicna sem na Amoksiklav), maxiteol 2 kapljice na 8h in 2x lekadol na 4h.

Zanima me pa naslednje, mene uho se vedno mocno boli, ponoci izteka precej gnoja, boli me tudi sam uhelj, imam precej gost izcedek iz nosu. Kdaj naj bi prijem ab ali mi morala nazaj do dr, da mi predpise drugi ab.

Najlepsa hvala za odgovor.

Lp

Spoštovani,

pri vas se je dolgotrajna in močna viroza zakomplicirala še z bakterijskim vnetjem srednjega ušesa in sinusa. Fromilid je za te vrste okužb pravi antibiotik v primeru alergije na amoksicilinske antibiotike. Seveda je treba zdraviti tudi oteklo sluznico v nosu in Evstahijevih tubah – dekongestivne kapljice 5 dni, nosni kortikosteroid 14 -21 dni.

Če po 48 h jemanja antibiotika ni bolje, ga zdravnik zamenja po predhodnem pregledu in izvidih krvi. Izcejanje gnoja se mora tudi prenehati v 2 do največ 3 dneh.

Kadar poči bobnič, so primerne antibiotične kapljice le Ciloxan, saj so ostale škodljive za notranje uho (ototoksične), torej se takrat ne sme v uho dajati kapljic Maxitrol, Tobrex ali Tobradex.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close