Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Refluks?

Refluks?

Spoštovani,

stara sem 36 let, in imam naslednje težave: občutek tujka, ki raste v grlu, zatikanje hrane, oboje samo na desni strani. To se dogaja že približno 15 mesecev. Splošni zdravnik je dejal, da je verjetno refluks. Predpisal mi je (kljub temu, da dojim) Nolpazo (20mg vsak dan zjutraj), ki sem jo jemala vsaj 3 mesece, vendar ni bilo znakov izboljšanja. Poslala me je tudi na pregled za ščitnico, vendar so ščitnico kot vzrok za moje težave izključili.

Težave, ki jih imam, me spravljajo ob pamet! Ali opisane težave kažejo na to, da imam raka??
V družini smo imeli rak grla!

Lep pozdrav

Spoštovani,

stara sem 36 let, in imam naslednje težave: občutek tujka, ki raste v grlu, zatikanje hrane, oboje samo na desni strani. To se dogaja že približno 15 mesecev. Splošni zdravnik je dejal, da je verjetno refluks. Predpisal mi je (kljub temu, da dojim) Nolpazo (20mg), ki sem jo jemala vsaj 3 mesece, vendar ni bilo znakov izboljšanja. Poslala me je tudi na pregled za ščitnico, vendar so ščitnico kot vzrok za moje težave izključili.

Težave, ki jih imam, me spravljajo ob pamet! Ali opisane težave kažejo na to, da imam raka?? V družini smo imeli rak grla! Bi bil morda res lahko le refluks ali so možni vzroki še kje drugje?

Vljudno Vas prosim za pomoč pri razjasnitvi mojih težav in Vas lepo pozdravljam.

Spoštovani,

če se po 3-mesečnem zdravljenju ni nič izboljšalo, svetujem čim prej ezofago-gastro-duodenoskopijo – možnost okužbe s Helicobacter pylori.
Svetujem tudi ORL pregled. Možen vzrok je res lahko refluks ali pa Zenkerjev divertikel (žep v steni med požiralnikom in žrelom).
Rak je pri vas malo verjeten, vendar brez pregleda ne moremo ničesar trditi.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Pozdravljeni.
Ker imam sama podobne težave, me zanima, kako ste jih rešili?
Hvala vam. Damjana

New Report

Close