Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Kri iz nosu

Kri iz nosu

Pozdravljeni! Stara sem 51 let, imam generalizirano anksiozno motnjo, trpim za hipohondrijo, zato zdaj pišem tudi vam v zvezi s težavo.
Nikoli mi ni tekla kri iz nosu, zelo zelo redko pri vsekovanju. Letos poleti pa sem pri vsekovanju dvakrat opazila kri, potem septembra spet, vedno iz desne nosnice, in sem šla do ORL zdravnice. To je bilo pred 10 dnevi. Rekla je, da je vse v redu, le da imam, prepisano z diagnoze “na pretinu spredaj desno razširjene žilice” in da naj si nos mažem od znotraj z mastno kremo. Razširjene žilice imam tudi na robu in korenu jezika (tako piše), pa tudi na obrazu (imam sicer tudi rozaceo, jo kar obvladujem).
Kupila sem Aqua maris, mazilo za nos. Ta teden pa mi je enkrat pritekla kri iz nosu tudi kar tako, ni je bilo veliko, a je trajalo par minut, da se je umirilo. Danes imam spet malo krvavega izcedka pri vsekovanju. Se moram pa vsako jutro vseknit, kot bi bila malo prehlajena.
Občasno me hoče bolet tudi desno uho, ampak zdravnica pravi, da je vse bp.
Sem kar prestrašena, kaj je zdaj to, ves čas se ukvarjam s tem 🙁
Najlepša hvala za vaše mnenje! Naj grem nazaj do ORL?

Pozdravljeni!
Pred časom sem vam že pisala, žal nisem dobila odgovora, zato se oglašam še enkrat.
Stara sem 51, nikoli mi še ni tekla kri iz nosu. Poleti se mi je dvakrat ali trikrat v roku enega meseca zgodilo, da sem ob usekovanju opazila nekaj krvi na robcu, enkrat mi jo je steklo ven nekoliko več, a ni je spet bilo veliko, v par minutah je ponehalo.
Zaradi ene druge stvari sem bila naročena na ORL, seveda sem povedala tudi za to. Omenila sem tudi, da včasih čutim rahlo bolečino (res rahlo) v desnem ušesu, prestrašilo pa me je predvsem to, da je kri vedno iz desne nosnice. Zdravnica me je pregledala in rekla, da je vse popolnoma bp, edino na pretinu spredaj desno imam razširjene žilice. Rekla je, naj se znotraj nosu mažem s kakšno kremo.
Od septembra do zdaj je bil mir, zadnje dni pa sem spet dvakrat opazila v izcedku na robcu nekaj krvi, spet iz desne nosnice. Nisem ravno zelo prehlajena, si moram pa vedno zjutraj vsekniti nos. Občutek imam, kot bi bila desna nosnica nekako bolj občutljiva.
Vse skupaj me malo straši, saj se mi prej res ni tole dogajalo, zdaj pa tole. V bistvu se še vsekniti ne upam.
Imam pa tudi rozaceo, ne zelo, a včasih imam rdečino prav okrog nosu.
Prosim za vaše mnenje!
Hvala in lep pozdrav!

Spoštovani,
mi lahko prosim odgovorite na moje vprašanje pod naslovom Kri iz nosu. Sem kar prestrašena, kljub temu, da sem bila pred dobrim mesecem pri ORL In je rekla, da je vse v redu, le v desni nosnici imam razširjene žilice. Zdaj mi je drugič v mesecu dni kri pritekla sama, nekaj kapljic, hitro je nehalo, pa od poletja sem parkrat ob vsekovanju opazila sled krvi.
Trpim za anksiozno motnjo in me je vsega zelo strah …

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

verjetno so te zadnje krvavitve povezane s prehladom ali z drgnjenjem z robci. Ni vam treba nazaj. Zjutraj najprej navlažite nos s fiziološko in ga nežno sčistite.

Razširjene žilice na pretinu so lahko zaradi prehlada, alergije ali zvišanega krvnega tlaka (več let). torej večkrat izmerite krvni tlak in vrednosti zapišite.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close