Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Občutek preskakovanja ali trzanja v prsnem košu

Občutek preskakovanja ali trzanja v prsnem košu

Pozdravljeni.
Stara sem 35 let. Že nekaj mesecev imam zelo neprijetno težavo. Vsake toliko imam občutek, kot da mi je v prsih – nekje za žličko nekaj preskočilo, trznilo, zatrepetalo, ne vem, kako bi najbolje opisala. Najprej sem pomislila, da je kaj narobe s srcem, aritmija ali kaj podobnega, saj je bil občutek podoben, kot da mi srce ne bi enakomerno utripalo. Prvič sem se seveda tega zelo prestrašila in odšla na urgenco, kjer so naredili ekg in krvne preiskave, ter zagotovili, da je srce zdravo in tudi na pljučih ni slišati nič. S časom se je pojavilo še tiščanje v grlu, obiskala sem osebno zdravnico, ki je ponovno opravila ekg in srce je zdravo. Predpisala mi je zdravila za želodčno kislino Emozul, ker naj bi za vse to bila kriva želodčna kislina. Stanje se ni kaj prida izboljšalo in meni vseeno ne da miru ta občutek preskakovanja v prsih. Je to res lahko zaradi težav z želodcem? Kaj lahko še naredim, ker me te težave zelo morijo, predvsem me je strah, kaj je narobe. Prosim za nasvet in že vnaprej hvala.

Spoštovani,

preskakovanje v prsih, kot bi srce poskočilo, so t.i. ekstrasistole (pobegli utripi). Da bi jih zaznali, je morda potreben daljši posnetek EKG (morda celo 24 ur-ni posnetek). Morda je njihovo število še v mejah normale, lahko so povezane s psihičnim stresom ali s povečanim delovanjem ščitnice. Prav tako je refluks kisline povezan s psihičnim stresom.
Svetujem torej, da vam preverijo ščitnične hormone in da izvajate dejavnosti za sprostitev – šport.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close