Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Sluz v ustih

Sluz v ustih

Pozdravljeni,

teden dni sem imela čisto zamašen nos. Bolel me je tudi predel nad zgornjo čeljustjo. Z rednim izpiranjem se je nos nekoliko odmašil vendar je sluz iz nosu iztekala zadaj v grlo kar je zelo neprijetno. Po 3 tednih neuspešnega zdravljenja sem obiskala zdravnika. Ta mi je predpisal pršilo mommox in naj ga uporabljam 3 tedne. Po tednu dni uporabe je nos bolje prehoden vendar še vedno čutim neprijetno slino zadaj v grlu kar me ovira pri hranjenju. Imam občutek kot da se mi hrana zatika in moram vsak grižljaj zalivati z vodo. Ker slabo in v strahu jem sem izgubila tudi nekaj kilogramov. Zanima me ali je to možno od te sluzi in ali bo minilo z nadaljno uporabo pršila ali bi lahko šlo za kaj drugega?
Zahvaljujem se za odgovor.
Jasna

Spoštovani,

težave s sluzjo po preboleli virusni okužbi lahko trajajo 6 tednov in več – tudi do 12 tednov. Kar nadaljujte z nosnim kortikosteroidom in si nos tudi čistite s fiziološko raztopino.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close