Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija hripavost

hripavost

Spoštovani,

star sem 26 let že približno 3 tedne imam težave z občasno hripavostjo in sicer ko govorim se mi nabere sluz in ko odkašljam je ok in je moj glas ¨čist”. Na to pa se mi ponovno nabira dokler znova ne odkašljam. Prebral sem da hripavost lahko pomeni raka…menite da lahko gre v mojem primeru za kaj takega ?….drugače ne pijem….kadil pa sem v življenju morda kakšno leto. Je možno tudi da gre za psihično težavo saj se mi zdi, da ko ne razmišljam o tem nekako težave izvenijo ko pa imam zadevo v glavi pa neprestano požiram slino in čistim grlo. Drugih težav nisem opazil. Hvala za vaš odgovor že vnaprej.

Lp

Spoštovani,

v vašem primeru je rak zelo malo verjeten. Vseeno pa priporočam ORL pregled, da se razjasni vzrok.
Stalno odkašljevanje je lahko znak refluksa želodčne kisline. Ob stresu se to stanje še poslabša.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close