Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Grlo, mrtvi zobje, sklepi

Grlo, mrtvi zobje, sklepi

Pozdravljeni,
že vrsto let imam kronično vnetje grla. Imam tudi alergije na določene reči (prah, pršice … zadnje čase opažam, da tudi na arašide). Grlo ne peče hudo, komaj zaznavno, le večkrat se mi kaj zatakne (koruzni žganci, arašidi). Hrano lahko požiram. Le dva ali trikrat na leto imam močnejše vnetje (grlo boli, kašljam, kiham, težko diham, vročine pa ni), vse to traja 1 teden.
Pred mesecem sem obiskala zobozdravnika zaradi bolečine enega zoba. Ugotovil je, da je zob mrtev, ga odprl, našel samo en kanal, potem ga je zaprl z zdravilom, in še nekaj brizgnil na zob. Takrat sem se začela dušiti, grlo me je neznosno peklo, morala sem dihati skozi nos. Že čez dva dni sem se spet oglasila pri zobozdravniku, tokrat me je na dotik bolel sosednji zob . Tudi ta je menda mrtev, odprl ga je in zdaj ga zdravi ( iz korenine je potegnil neko čudno temno reč). Zob mi je zaprl z zdravilom, tokrat brez tiste pekoče tekočine. Oba zoba me na dotik zabolita. In grlo me rahlo peče. Te zobne korenine so mi zdravili že pred 20 in 30 leti in je bil do danes mir. Sicer redno obiskujem zobozdravnika. Je pa še nekaj, pred letom dni so me nenadoma pričela boleti oba kolena. Ortoped je ugotovil artrozo. Stara sem 65 let. Pišem, ker sem nekje slišala in tudi brala, kako so mrtvi zobje škodljivi za organizem.
Je lahko kronično vnetje grla posledica mrtvih zob?
Iskreno se zahvaljujem za vaš odgovor.

S spoštovanjem Naja.

Spoštovani,

pri alergičnih na pršico (iz prahu) je znana navzkrižna alergija za arašide – ob zaužitju.

Viroza z znaki draženja v žrelu in nosu je povprečno pri odraslih 6x na leto, pri otrocih 10x na leto. Z mrtvimi zobmi nima viroza nobene povezave. Upam, da bo zdravljenje uspelo.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close