Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Refluks

Refluks

Pozdravljeni,

Star sem 24 let in že več kot 3 mesece imam bolečine v predelu vratu in prsnice. Pogosto bolečine čutim tudi v ušesih, včasih me boli levo uho, včasih desno, včasih pa obe hkrati. Zraven teh bolečin so prisotne še bolečine v vratu ( najverjetneje mišice, ker čutim bolečine ponavadi ob straneh vratu, včasih pa tudi v sprednjih mišicah vratu, sploh ob naprezanju -dvigovanje uteži). Včasih imam občutek cmoka v grlu in rahlo me tudi boli grlo. Vse to pa spremlja še bolečina za prsnico, ki pa ni zelo izrazita…
Osebna zdravnica je rekla, da gre za refluks in mi predpisala zdravilo Nillar. Po 4 tednih jemanja zdravila, se bolečine niso ustavile in mi je zdravnica predpisala Ranital in dala redno napotnico za Gastroskopijo. Po 1 tednu jemanja Ranitala so težave še vedno prisotne.

Je možno, da je refluks povezan z bolečinami v vratu in ušesih? Kislina me načeloma ne peče in včasih sem 2-3dni čisto brez težav, potem pa se ponovno pojavijo vse bolečine hkrati.

Za odgovor se vam v naprej lepo zahvaljujem

Spoštovani,

vse to je možno. Pri gastroskopiji se bo pokazalo, ali imate morda tudi okužbo z bakteijo Helicobacter pylori.
Bolečine v ušesih so lahko tudi zaradi obremenjevanja čeljustnih sklepov:
– žvečenja žvečilnih gumijev ali oreščkov
– škripanja z zobmi
– manjkajočih zob v predelu kočnikov
– zobnega aparata
– stresa oz. napetosti.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close