Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Zamašen nos po porodu

Zamašen nos po porodu

Spoštovani,
Stara sem 25 let in pred 5 meseci sem rodila sina. Nekaj dni po porodu se mi je vnela nosna sluznica. Vnetje traja že od takrat neprestano. Vsakodnevno si moram čistiti gnojav smrkelj (je zasušen, nikoli mi ne teče iz nosu), na sluznici imam tudi ogromno krast. Nos me tudi boli, predvsem ob pritisku na nosni krili. Ali je to bakterijsko vnetje ali gre za prehodno zadevo zaradi hormonskih nihanj? Že zelo dolgo namreč nisem bila ne bolna, ne prehlajena, vsakoletno sem cepljena proti gripi … Moti me predvsem, ker ima posledično tudi dojenček pogosto zamašen nos in mu ga moram čistiti z aspiratorjem skoraj vsak dan. Bi bilo smiselno zadevo zdraviti z zdravili? Poskusila sem s hipertonično raztopino za nos, vendar ni bistveno pomagalo. Pred porodom nisem nikdar imela podobnih težav, nosečnost je potekala normalno.
Že vnaprej hvala za odgovor, kako naj zadevo rešim, saj ne mine spontano, kot sem pričakovala, da bo.

Spoštovani,

vejetno gre za zasušene obloge sluzi. Seveda je še tudi zaradi hormonov nos slabše prehoden. Poskusite vlažiti zrak in tudi vlažiti nos s fiziološko raztopino.
Vaš zdravnik vam lahko predpiše tudi nosni kortikosteroid poskusno za 2 tedna, da se nos malo odmaši.
Zagotovo ne traj bakterijsko vnetje tako dolgo, poleg tega bi dobili tudi druge znake (vročino, bolečine itd)

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close