Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija bel izrastek na jeziku

bel izrastek na jeziku

Pozdravljeni,

pred približno tednom dni, sem na jeziku začutila nekaj motečega in opazila bele majhne izrasteke na kupu. Še vedno čutim in me moti. Za enkrat se ne veča in drugih sprememb ne opažam. Naj povem, da sem imela raka na materničnem vratu, ki ga je povročil hpv virus. Ne kadim.
Zaskrbljena sem zaradi vsake spremembe, ki se pojavi. Je lahko to v ustih kaj nevarnega?
Prilagam sliki.
Hvala in lep pozdrav.

Izgleda kot odrgnina oz. odluščena povrhnjica jezika. Ne zdi se mi nič nevarnega.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Hvala za odgovor.
Mogoče se bolje vidi na spodnji sliki. Spremenila se je oblika in zdi se, da raste, saj še bolj čutim. V kolikor je odrgnina, bi se verjetno pozdravilo v tednu ali dveh in se najbrž ne bi spreminjalo?

Lep pozdrav.

Dobro bi bilo, da spremembo vidi in potipa vaš zdravnik. Če je mehka, gre verjetno za povečane brbončice. Če je trda, je lahko fibrom (zadebelitev zaradi draženja – drgnjenja ob rob zob), lahko je tudi tumor. Pri rakastem tumorju je pogosto prisotna razjeda. Razjeda pa je prisotna tudi pri okužbi s Treponemo – sifilisu.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Pozdravljeni.

Od avgusta dalje ko sem bila nekje na sredini nosecnosti imam izrastke na jeziku na katere sem cisto pozabila sedaj pa sem se spomnila in me kar malo skrbi. Prilagan sliko. Bi me moglo skrbeti? Bolijo me ne… v tem tednu grem do osebne zdravnice.

Pozdravljeni. Ze od avgusta dalje so se mi zaceli delati izrastki na koncu jezika ki so neboleci. Prispisovali smo jih bruhanju v nosecnosti ker je bil tudi jezik bel. Sedaj pa me je zacelo motiti ker to ne izgine. V tem tednu bom obiskala osebno zdravnico pa me vseeno zanima ce je potrebna kaksna panika?
[attachment=0]20200217_200212.jpg[/attachment][attachment=0]20200217_200212.jpg[/attachment]

[attachment=0]20200217_200212.jpg[/attachment]

Pozdravljeni.

Ze nekaj mesecev imam na koncu jezika kot neke izrastke ki se ne manjsajo in ne vecajo. Takrat ko so nastali sem v nosecnosti bruhala, sedaj po porodu pa kar ne izginejo in me malo skrbi.
Moja osebna zdravnica je rekla, da ni razliga za preplah da bo slo to samo nazaj me pa zanima se vase mnenje glede na sliko ki jo prilagam.

Hvala in lep pozdrav

[attachment=0]20200217_200212.jpg[/attachment]

Pozdravljeni.

Ze nekaj mesecev imam na koncu jezika kot neke izrastke ki se ne manjsajo in ne vecajo. Takrat ko so nastali sem v nosecnosti bruhala, sedaj po porodu pa kar ne izginejo in me malo skrbi.
Moja osebna zdravnica je rekla, da ni razliga za preplah da bo slo to samo nazaj me pa zanima se vase mnenje glede na sliko ki jo prilagam.

Hvala in lep pozdrav

[attachment=0]20200217_200212.jpg[/attachment]

Pozdravljeni.

Ze nekaj mesecev imam na koncu jezika kot neke izrastke ki se ne manjsajo in ne vecajo. Takrat ko so nastali sem v nosecnosti bruhala, sedaj po porodu pa kar ne izginejo in me malo skrbi.
Moja osebna zdravnica je rekla, da ni razliga za preplah da bo slo to samo nazaj me pa zanima se vase mnenje glede na sliko ki jo prilagam.

Hvala in lep pozdrav

Pozdravljeni.

Ze nekaj mesecev imam na koncu jezika kot neke izrastke ki se ne manjsajo in ne vecajo. Takrat ko so nastali sem v nosecnosti bruhala, sedaj po porodu pa kar ne izginejo in me malo skrbi. 
Moja osebna zdravnica je rekla, da ni razliga za preplah da bo slo to samo nazaj me pa zanima se vase mnenje glede na sliko ki jo prilagam. 

Hvala in lep pozdrav

Spostovana!

Ze nekaj mesecev imam na koncu jezika kot neke izrastke ki se ne manjsajo in ne vecajo. Takrat ko so nastali sem v nosecnosti bruhala, sedaj po porodu pa kar ne izginejo in me malo skrbi. 
Moja osebna zdravnica je rekla, da ni razliga za preplah da bo slo to samo nazaj me pa zanima se vase mnenje glede na sliko ki jo prilagam. 

Hvala in lep pozdrav

Pozdravljeni.

Ze nekaj mesecev imam na koncu jezika kot neke izrastke ki se ne manjsajo in ne vecajo. Takrat ko so nastali sem v nosecnosti bruhala, sedaj po porodu pa kar ne izginejo in me malo skrbi. 
Moja osebna zdravnica je rekla, da ni razliga za preplah da bo slo to samo nazaj me pa zanima se vase mnenje glede na sliko ki jo prilagam. 

Hvala in lep pozdrav

Spoštovani,

slika je zelo neostra. Zadaj na jeziku – proti žrelu so viden okušalne brbončice, ki so normalne strukture.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Prilagam novo sliko, ki je upam da boljsa. Potem to ni nic narobe? Prvic imam tako in sem malo zaskrbljena. Kaj svetujete?

Hvala in lep pozdrav

Prilagam se eno sliko

Na jeziku na sliki ne vidim nič posebnega. Seveda pa samo z ogledom slike ne morem videti vsega (vidi se le manjši del jezika pa še to ne ostro) , prav tako ne potipati jezika. Izboklinice so okušalne brbončice. Če vas skrbi, se ponovno oglasite pri osebni zdravnici, ki vas bo pregledala.

Na predzadnji sliki pa je na nebu nad jezičkom neka rdečina in brazgotina – gre za poškodbo ali ste imeli operacijo na nebu zaradi shize?

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Bom probala narediti se kaksno sliko ampak ke problem ker je slika ostra in velika pa jo morem za objavo obrezat.
Potem mislite da so te izboklinice na koncu jezika in po sredini okusalne brboncice in ni to nic nevarnega? Osebna zdravnica mi je reka da se pocaka se cca 2 meseca in da naj bi slo to samo nazaj? Kaj mislite vi? Ni mi dala nobene terapije… sama sem zacela z grgranjem gengigel raztopine, ciscenjem s krtacko in svetenke z Bioptron…

Slikice moram obrezat pa potem postanejo se bolj nejasne. Vam bi jih lahko poslala na mail. Tam bi bile 100 % veliko boljse.
Res je brazgotina je od shize.

Hvala in lep pozdrav 😉

Na slikah ne vidim nič nenormalnega.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Hvala za odgovor. Imam samo se eno vprasanje in sicer v koliko casa naj bi se brboncice vrnile nazaj v prvotno stanje in kaj storiti ce se ne?

Hvala in lep pozdrav 😉

New Report

Close