Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Čuden občutek v grlu

Čuden občutek v grlu

Pozdravljeni,

nekaj dni se mi dogaja, da imam občutek, da me v grlu nekaj moti. Zagrabi me panika saj mislim da mi hrana odhaja v sapnik, seveda se zavedam, da v tem primeru ne bi mogla dihati, a se mi vseeno dogaja da potem resnično menin, da težje diham (najverjetneje to povzročim sama sebi). Vzroka za paniko še nisem odkrila. Povod za paniko pa je trenutno torej občutek, da hrana ne gre v požiralnik, oziroma da jo z manjšo težavo požiram. Ves čas me je zaradi takega občutka strah, da bo hrana res zašla v sapnik. Ali je mogoče, da mi poleg panike še kaj drugega povzroča takšne občutke v grlu? In ali je sploh lahko povezano s paniko?

Pred ne davnim sem tud bruhala (razlog je bil alkohol), ali je morda lahko to kaj povezano?

Hvala za vaš odgovor.

S spoštovanjem!

Spoštovani,

če bi vam šla hrana v sapnik, bi silovito dražeče kašljali. Refleks kašlja je odsoten npr. po kapi, po poškodbah glave s tetraplegijo, ob nezavesti, zaradi mamil, po operacijah grla, itd.

Razlog je lahko tudi refluks želodčne kisline – vnetje zaradi kisline v požiralniku in grlu.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close