Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Menierova bolezen

Menierova bolezen

Pozdravljeni.

Pri moji materi, ki je stara 58, sumijo, da ima Menierovo bolezen, ker ima občasno vrtoglavice. Jaz (imam 34 let) sem pred meseci kupil projektor in opažam, da ko ga gledam, dobim večkrat nekakšen pritisk v ušesih. Občasno tudi glavobol, a tega je sedaj manj, ker sem začel gledati projektor tudi ob prižgani luči. Pred časom sem opazil tudi zelo zelo nežno vrtoglavico pri gledanju projektorja. Naštetih težav (pritisk v ušesih, glavobol, zelo nežna vrtoglavica), ko ne gledam projektorja, nimam nikoli. Tudi če sem cel dan za računalnikom, teh težav nimam. No, imel sem pred leti nekaj glavobola tu in tam ob delu z računalnikom, a to je minilo.
Zanima me, ali menite, da bi bilo dobro, da projektor prodam?

Kot drugo pa me zanima sledeče. Za spanje sedaj že kakšno leto in pol uporabljam čepke za ušesa (penaste), ker živim v bloku, kjer ni popolnega miru. Ali menite, da bi moral te čepke prenehati uporabljati? Da se mi ne bi delali čepi v ušesih zaradi teh čepkov, sicer enkrat tedensko dajem v ušesa parafinske kapljice.

Hvala za odgovor.

Lp

Spoštovani,

namesto projektorja predlagam tek ali ples. Čepke lahko uporabljate še naprej, če tako lažje zaspite.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Pozdravljeni.

Lepa predloga (tek in ples), čeprav telesno sem sicer dovolj aktiven. Vsak dan sem športno aktiven cca eno uro. Projektor sem kupil, ker mi je res zelo zelo dobro kakšen film pogledati na veliki sliki. Ne pogledam pa ravno ogromno filmov. Enega, maksimalno dva na teden. Oziroma kdaj še manj.
Tisti pritisk v ušesih po gledanju filmov na projektorju je kdaj minimalen oziroma ga sploh ni, kdaj pa je nekoliko večji. Ko je večji, je potem še malenkost glavobola oziroma “dizzinessa” zraven. Po eni strani bi precej nerad prodal projektor, saj sem zanj precej plačal (slaba dva tisočaka), a če mi dejansko zelo škodi kar se zdravja tiče, potem nimam druge izbire.

Lp

New Report

Close