Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija zastoj v pnevmatiziranem apeksu piramide desne temporalne kosti

zastoj v pnevmatiziranem apeksu piramide desne temporalne kosti

pozdravljeni,
že več časa ( cca 2 leti) imam glavobole 2-3 x na teden. Moj splošni zdravnik je menil, da so tenzijski glavoboli. Ker so se težave še nadaljevale me je poslal k nevrologu. Nevrologinja je ugotovila, da se ji zdijo kot migrenski glavoboli. Napotila me je na magnetno slikanje glave.
Na kontrolni pregled pri nevrologu še čakam, splošni zdravnik pa pravi, da je to bolj orl področje. Napotnice za orl, mi ni izdal, ker me je na magnet poslal nevrolog. Ker se mi bolečine slabšajo in že zelo težko delam ( zelo mrzla klima v službi, ki je pogojena z delovnim mestom) vas prosim za mnenje.

Zanima me kaj pomeni mnenje izvida magneta:
Nekoliko zadebeljena sluznica desnega sfenoidnega sinusa in posameznih etmoidnih celic. Orbiti in ostale obnosne votline so v mejah normalnega. Zastoj v pnevmatiziranem apeksu piramidne desne temporalne kosti ( vnetne spremembe).

Zanima me kaj ta diagnoza pomeni, ali je potrebno takojšne ukrepanje ali lahko čakam na pregled pri nevrologu in še nato na orl pregled.

Zahvaljujem se vam za pomoč.
Lep pozdrav

Spoštovani,

to so spremembe po prehladu (po virusnem infektu). Naj vas ne skrbijo. Tudi ne verjamem, da imajo kakšno povezavo z galvobolom. Lahko uporabljate nekaj tednov nosni kortikosteroid v nosnici 2 vpiha v vsako nosnico.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close