Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Občutek zraka pri požiranju

Občutek zraka pri požiranju

Pozdravljeni,
star sem 24 let in imam pri požiranju sline občutek kot da požiram zraven zrak (oz. da je nekaj napoti pri požiranju). Grlo me boli na levi strani (kot da bi me bolela glasilka), prav tako čutim nekaj v levem ušesu (ne bolečino ampak nek občutek je). Z glasom nimam težav vendar me boli samo ko mirujem. Včasih imam mravljince po levi strani obraza. Prav tako se vsake toliko časa iz grla pojavi zelen izcedek (isto iz nosu, kot da bi bil prehlajen). Počutje je nasploh v redu, nimam vročine prav tako fizično normalno delujem. Pojem par lekadolov na dan, bolečina pa vztraja že par dni.

Kaj mislite kaj bi to lahko bilo? Je obisk zdravnika priporočljiv?

Spoštovani,

če traja par dni, je povezano z virusno okužbo. Težave lahko trajajo 14 dni ali celo do 6 tednov. Obisk zdravnika je potreben le v primeru, če se po 1 tednu začne stanje izrazito slabšati ali če traja več kot 14 dni.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Pozdravljeni,

po simptomih sodeč imam kronični faringitis vendar mi je zdravnik prvo rekel da imam absces v grlu, potem pa se je stanje po hopsitalizaciji in prejemu dvojnih antibiotikov ter sredstva proti oteklinam izboljšalo. Sedaj sem dobil antibiotik v domačo oskrbo vendar je občutek v grlu neboleč pa vendar se mi ne zdi še čisto tako kot prej.

Hvala za nasvet!

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

glede an vaš opis je bil to akutni tonzilofaringitis (angina). Bolečine so ponavadi od 2 do 10 dni, čuden občutek pa lahko še več tednov, postopno bo bolje.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Pa tvoj nos? Je prehoden? Zamasen?

New Report

Close