Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Vnetje sinusov in nosečnost

Vnetje sinusov in nosečnost

Pozdravljeni,

Pišem vam, ker imam že dalj časa težave s sinusi, pred dvema mesecema pa sem izvedela, da sem noseča in me zanima, če lahko stanje kakorkoli vpliva na plod?

Dosedanji potek stanja in zdravljenja: Rahlo zamašen nos sem imela že nekaj let, septembra lani pa me je začel boleti zob, zgornja šestica, ki pa je bila že pred tem zdravljena. Zob so mi pozdravili s pomočjo mikroskopa in puljenje ni bilo potrebno. Čez dva meseca me je začela boleti še druga zgornja šestica, tudi predhodno zdravljena. Dobila sem antibiotik Amoksiklav. Zoba me nista več močno bolela, sem pa imela rahle bolečine v celotnem predelu brade in ličnic. Čez čas se mi je v nosu pojavil čuden vonj, sploh zvečer, izpihana sluz pa je bila rumene do zelene barve. Odšla sem na pregled k ORL, ki mi je, po napotitvi na RTG sinusov povedala, da imam vnetje levega sinusa ter predpisala antibiotik Amoksiklav ter pršilo za nos. Med uporabo pršila sem opazila, da je prisotnost slabega vonja v nosu manjša. Po mesecu uporabe pa sem izvedela, da sem noseča in prenehala z uporabo pršila. Pri drugem pregledu pri ORL sem že bila noseča, zato mi je zdravnica predpisala samo uporabo fiziološke razstopine. Na moje vprašanje, ali lahko stanje vpliva na plod, mi je odgovorila, da je stanje škodljivo za plod, ni pa nič bolj konkretno povedala zakaj. Ker me je trditev prestrašila sem odšla k svoji splošni zdravnici, ki mi je po pregledu krvi potrdila, da v telesu nimam vnetja. Nimam tudi glavobolov ali drugih težav. Samo zamašen nos z zeleno sluzjo in slabim vonjem ter občasne bolečine v ličnicah. Na podlagi napisanega me torej zanima vaše mnenje, ali lahko situacija škoduje otroku?

Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovor.
Lep pozdrav,
J

Spoštovani,

kronično vnetje sinusov ne vpliva na plod.

Vnetje zob se je razširilo na sinus. Verjetno bo potrebna operacija – endoskopsko odprtje in očiščenje čeljustnega sinusa skozi nos, saj se poslabšanja z gnojnim izcedkom ponavljajo. Najbolje po porodu.

Če pride do poslabšanja z vročino, bolečinami, bo potreben antibiotik, lahko vam ga prepiše vaš zdravnik.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close