Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija OKREVANJE PO OP. POSEGU

OKREVANJE PO OP. POSEGU

Spoštovani!

Pred enim mesecem sem bila operirana zaradi pleomorfnega adenoma
na obušezni žlezi slinavki. Tumor, velik 2 cm x 1,6 cm je ležal med vejami
obraznega živca, vse veje so se ohranile. Imam blago parezo obraza ( zateguje me,
kot da sem imela lifting, oko malo povečano, mišice ne delujejo enako, kot na drugi strani,
pri nasmehu vleče eno stran ustnice navznoter), ki pa bi se naj poravila. Glede tega bi imela nekaj vprašanj.

Delam vaje, ki sem jih prebrala na vašem forumu. Koliko krat na dan jih naj izvajam? Ali je smiselno delati tudi jogo obraza? Ali je smiselna fizioterapija? Kdaj, koliko časa po posegu?

Zanima me tudi v kolikšnem času lahko pričakujem izboljšanje, predvsem da se ustnica vrne v normalno stanje ( da je ne vleče pri nasmehu)?

Ali pride do postopne vrnitve v prejšnje stanje, ali se stanje naenkrat spremeni oz. normalizira?

Zanima me tudi, kdaj je okrevanje končano, ko ni več nožno nobene spremembe in bo tako ostalo( ne čutim spodnjega dela obraza, je pa bolje, kot je bilo).

Za odgovor se vam vnaprej zahvaljujem!

Spoštovani,

vse, kar ste našteli za obraz, je priporočljivo in sicer takoj po zacelitvi rane in vse dokler se živec popolnoma ne popravi. Vaje delajte nekajkrat na dan (npr. 3-4x).

Živec se postopno popravlja več mesecev – 6 ali celo več. Dokončno stanje je po enem letu.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close