Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija operacija nosu

operacija nosu

Dober dan. Ta teden me čaka operacija nosu pod lokalno anestezijo. Seveda me strašno skrbi. Od bolečin pa do tega ali bom ostala v bolnišnici itd. Kirurg, pri katerem sem bila, ko se je odločil za operacijo (gre za septum in za sinuse hkrati), mi ni dal veliko informacij. Gospa, ki mi je določila datum, pa tudi ne. Samo, da naj vzamem 14 dni bolniške.
Zanima me nekaj stvari. To je namreč moja prva operacija in sem kar živčna. Poskušala sem poklicat na oddelek, pa so me zelo na hitro odpravili … 🙁
1. Spremstva najbrž ne potrebujem, lahko pridem in odidem sama, če imam urejen prevoz oziroma če naročim taksi?
2. Prehitela me je menstruacija, kar pomeni, da jo bom imela med posegom. V navodilih piše, naj bi bili brez spodnjega perila in nogavic. Pri meni to ni mogoče. Imam lahko spodnje hlače oblečene ali moram zaradi tega prestaviti operacijo??
3. Načeloma naj ne bi ostala v bolnišnici, če prav razumem? Samo nekaj ur?
4. Koliko časa trajajo modrice?
5. Ali si lahko karkoli nakupim v lekarni vnaprej, kar moram imeti doma, poleg fiziološke razstopine?
Hvala. Res sem živčna. :))

Spoštovani,

niste napisali, kje boste operirani.

1. lahko pridete in odidete sami
2. operacijo vam bo kirurg morda preložil za nekaj dni (začasni odpust, doma boste počakali), lahko pa tudi ne in boste kar operirani
3. V Ljubljani bi po takšni operaciji ostala še 1-2 dni v bolnišnici. Za druge oddelke ne vem.
4. Modric ni, razen če poči kakšna žilica nepredvideno
5. analgetik za vsak primer

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Od septoplastike je minilo že 2 meseca nos je na dotik in pri izpihovanju še vedno boleč – Je to normalno?

LP Jože

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

brazgotine zorijo 1 leto, do takrat lahko na dotik boli – to je normalno celjenje.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close