Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Vneto žrelo ?

Vneto žrelo ?

Pozdravljeni,

imam vprašanje povezano z vnetim žreom/grlom/ustno votlino. Že kar nakaj let me ni bolelo ob nobenem prehladu grlo/žrelo, do kakšnega meseca nazaj, ko sem imela čisto drugačen prehlad kot sem jih vajena – zelo boleče grlo/žrelo in močan kašelj (ponavadi imam samo zamašen nos in splošno slabo počutje). Takrat sem se v enem tednu pozdravila, potem pa me je nekaj dni nazaj ponovno začelo boleti žrelo in to samo desna stran. Predvsem ob požiraju in ponoči. Kak dan je bilo čisto v redu, potem naslednji pa spet zelo boleče. Danes sem pa na mehkem nebu na desni strani čisto zadaj do mesta, ki ga dosežem z jezikom zatipala bulo (z jezikom)- premer kakšen cm, trda, boleča(potem sem ugotovila,da me verjetno ne boli niti grlo niti žrelo ampak ta bula), izbolka (ne znam oceniti koliko). Ali je to lahko karkoli, kar bi zahtevalo obisk zdravnika ali je samo posledica vnetja in bo izginilo samo? Jemljem sicer propolis in septabene. Stara sem sicer 29 let. Hvala za odgovor

Spoštovani,

preboleli virusni okužbi lahko občasno sledi še bakterijska. V tem primeru zdravimo z antibiotiki (za viruse seveda niso). Pri vas je sumljiva za bakterije ta “dvojna bolezen”. Diagnoza se postavi po pregledu in po potrebi iz izvidov krvi.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Pozdravljeni,

včeraj sem bila pri osebni zdravnici, ki ni najbolj vedela, kaj je to. Kri mi je pregledala – vse nornalno. Dala mi je napotnico za oromaksilofacialni pregled…. Rekla je, da se ji ne zdi, da bi šlo za absces, ker ni mehko oz ne izgelda, da bi bilo notri gnojno… A imate vi kakšno idejo, kaj bi lahko bilo?

Najlepša hvala

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni se enkrat, kako vam lahko prilepim sliko? Termin za pregled sem dobila sele cez en teden, mene pa bolj kot googlam, bolj me tole skrbi… A je mozno, da gre za raka? Hvala

Pozdravljeni se enkrat, kako vam lahko prilepim sliko? Termin za pregled sem dobila sele cez en teden, mene pa bolj kot googlam, bolj me tole skrbi… A je mozno, da gre za raka? Hvala

Za sliko se obrnite na tehnično pomoč.

Izvidi krvi so normalni, torej je najbrž virusna okužba, ki se sama pozdravi v 7-10 dneh. Ni nevarna. Rak ustnega žrela je zelo malo verjeten.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close