Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Srbenje v ušesih

Srbenje v ušesih

Že tretjič ob daljših presledkih se mi je pojavilo srbenje v ušesu . Začne se z enim ušesom in čez čas se pojavi srbenje in neka tekočina tudi v drugem ušesu . Ušesa blago bolijo navzdol nekako tako kot bi se mi začel mums ,ki pa ga danes več ni pri otrocih . Dvakrat so me že zdravili s trakcem rečeno mi je da je to ekcem . Ne vem pa zakaj se mi pojavlja. Res je da si pogosto recimo na dva meseca barvam lase . Ta nadloga v ušesih mi povzroča tudi druge nepojasnjene občutke v glavi in čelu kot naprimer občutek neke toplote okoli ušes in občutka topega čela . V glavnem je najbolj izraženo srbenje v ušesih .Mogoče bi omenila samo še to da me občasno prične srbeti obraz ki postane rdeč in pojavijo se nekakšne grobe pikice na njem ali je pa to vsaj podobno takšnemu občutku, vendar je ta pojav manj pogost. Srbi pa me predsem zunanjost in okolica uh . Zanima me zakaj se mi ta ekcem ponavlja in ali lahko opravim še kakšne druge preiskave ?

Spoštovani,

srbenje je posledica suhe, opraskane kože – odstranjujete ušesno maslo, ki ima zaščitno vlogo in vzdržuje tudi kisel pH kože. Ker ste maslo postrgali stran, ga morate zdaj nadomestiti z oljem (olivnim ali parafinskim).

Tekočina je morda voda, ki vam zaide v uho med tuširanjem ali umivanjem las. Barva in šampon sta tudi škodljiva za sluhovod.

Toplota, topo čelo sta posledica napetosti vratnih mišic in degenerativnih sprememb vratne hrbtenice.

Čim prej prenehajte čistiti ušesa, uporabljajte olivno olje in astvari se bodo same uredile.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close