Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Šumenje/piskanje v ušesih

Šumenje/piskanje v ušesih

Spoštovani!
Pišem vam, ker iskreno nevem več kaj naj naredim. Star sem 22 let in danes mineva 16 dan neprestanega šumenja v mojih ušesih. Verjemite mi na besedo, da je to tudi 16 neprespana noč.
Sprva se je piskanje pojavilo v levem ušesu, po petih dneh pa sem šumenje zaznal še v desnem. Zanimivo je, da mi v levem ušesu piska v dveh tonih, desno uho pa le šumi.
Pregled na ORL sem opravil, kjer so me oskrbeli s tableti. Na testu se je sluh pokazal, kot zelo funkcionalen, zato me zanima, če je ob perfektnem sluhu možna trajna okvara sluhovoda oz. živčevja(?).
Omenim lahko tudi to, da imam neprestani občutek zamašenega nosu in da imam težave z vratno hrbtenico.
Ker se stanje poslabšuje me zanima, če bi bilo potrebno v čim krajšem času obiskati ORL ordinacijo.
Za odgovor se vam v naprej zahvaljujem.

Spoštovani!
Pišem vam, ker iskreno nevem več kaj naj naredim. Star sem 22 let in danes mineva 16 dan neprestanega šumenja v mojih ušesih. Verjemite mi na besedo, da je to tudi 16 neprespana noč.
Sprva se je piskanje pojavilo v levem ušesu, po petih dneh pa sem šumenje zaznal še v desnem. Zanimivo je, da mi v levem ušesu piska v dveh tonih, desno uho pa le šumi (zelo glasno).
Pregled na ORL sem opravil, kjer so me oskrbeli s tableti. Na testu se je sluh pokazal, kot zelo funkcionalen, zato me zanima, če je ob perfektnem sluhu možna trajna okvara sluhovoda oz. živčevja(?).
Omenim lahko tudi to, da imam neprestani občutek zamašenega nosu in da imam težave z vratno hrbtenico.
Ker se stanje poslabšuje me zanima, če bi bilo potrebno v čim krajšem času obiskati ORL ordinacijo.
Za odgovor se vam v naprej zahvaljujem.

Spoštovani,

ker je sluh povsem normalen, ne gre za kaj hudega. Morda posledica prehlada. Svetujem še pršilo za nos – nosni kortikosteroid vsaj 1 mesec. Šumenje in piskanje odmislite, bo najbolj pomagalo.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close