Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Operacija žrelnice

Operacija žrelnice

Spoštovani,

zaradi kroničnega sinuzitisa in s tem povezanih težav (večkrat letno zeleno-rjav gnoj po 3-4 tedne iz sinusov z vnetjem žrela, nazadnje celo s krvjo pomešanim gnojem prve dni, kroničnim vnetjem žrelnice) so se zdravniki na ORL odločili, da mi odstranijo žrelnico, ki jo jaz še imam, čeprav imam nekaj čez 40 let.

Zanima me ali bo odstranitev žrelnice kako pripomogla k težavam s sinusi (to dvoje mi nekako ne deluje povezano) ter kako takšna operacija zgleda, kako dolgo je okrevanje, ali so velike bolečine. Zanima me za odraslega človeka.

Prosim če mi še sporočite, ali je naključje, da se je moje stanje bistveno izboljšalo (namesto osmih samo 1-2 letni ponovitvi takšnega vnetja), ko sem ukinila mleko iz prehrane?

Zanima me tudi, kaj naj bi kri z zelo gostim gnojem pomenila?

Zakaj se začnejo nabirati bakterije v sinusih? Naj povem, da sinusov nimam neprehodnih in da me glava ne boli in sinusi tudi ne.

Gre za nabiranje gnoja v predelu žrelnice…

Hvala za odgovor.

Spoštovani,

seveda so možne angine v žrelnici, gnoj pa teče zadaj navzdol. Tako da ni rečeno, da ste sploh imeli sinuzitis. Je pa lahko biofilm bakterij na žrelnici kriv za ponavljajoče se bakterijske okužbe sinusov. Biofilm je 3D konformacija kolonij bakterij, ki živijo na sluznici v nekakšni odeji. Ob vnetju so žile razširjene, lahko kakšna poči in se pojavi primes krvi.

Žrelnico se večinoma odstrani skozi usta, lahko pa tudi skozi nos, če je operacija endoskopska. Bolečine so zmerne, običajno 2 dni, lahko tudi dlje.

Mleko s temi vnetji nima nobene povezave.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close