Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Kronični rhinitis!

Kronični rhinitis!

Spoštovani,

diagnosticiran imam eozinofilni nealergijski rinitis. (Izcedek iz nosu- 59% eozinofilcev).

Glede na to, da mi otekajo veke in se mi le-te tudi povešajo-me zanima ali je le-to v korelaciji s postavljeno diagnozo!
Namreč, bojim se, da se za le tem skriva kakšna druga zahrbtna bolezen-avtoimuna.

Študije namreč govorijo, da je potrebno pri eozinof. ugotoviti organ, ki povzroča vnetje (možgani, koža, ledvice, pljuča, čreveseje)…saj so povišani eozinof. samo posledica, ne pa tudi VZROK!

Opravljen imam MR možganov- vse je ok, razen etmoidalni sinusi so zadebljeni.

Prosim za vaše mnenje in morebitno usmeritev.

Hvala in lep pozdrav!

Spoštovani,

pri vas gre za kronični rinosinuzitis, saj je enaka sluznica tudi v sinusih, to se vidi tudi na MRI slikah, kot omenjate.

Pri hudem (akutnem) vnetju etmoidnega ali frontalnega sinusa lahko oteče zgornja veka (enostransko) ali pa se pri hudem vnetju sfenoidnega sinusa veka povesi (enostransko).

Vzrok je izkrivljen imunski odgovor na virusne in bakterijske okužbe, ki smo jim vsi izpostavljeni. Vnetje se dogaja na nivoju limfocitov T, ki nato aktivirajo eozinofilce.

Zdravljenje je z nosnimi kortikosteroidi in po potrebi kirurško endoskopsko.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Spoštovana,

neizmerno sem Vam hvaležna za odgovor!
Ste edina , ki mi je podala tako strokovno in jasno obrazložitev!

Vse lepo Vam želim!

Lep pozdrav, E.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

poslala sem vam zahvalo za odgovor, a se je očinto nekaj zalomilo..
Torej, še enkrat:

Zelo sem vam hvaležna za jasno in strokovno podano razlago!

Vse lepo vam želim!

Lep pozdrav!

New Report

Close