Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Pokanje v ušesu

Pokanje v ušesu

Lep pozdrav, imam probleme ki me matrajo že zelo dolgo. Gre za pokanje v ušesih, ki se mi pojavi ob malo večjem naporu [ kihanja, tek, predklon] ko se to pojavi imam občutek da imam zamašeno uho in poči mi ob vsakem večjem premiku telesa, traja dokler se ne usedem in mirujem 15 minut, zadeva je zelo moteča. Če grem na tek in mi začne bobneti , potem sem zelo omotičen. Zadeva je čisto nepridvedljiva. Ugotovil sem da ko mi poka in če se pritisnem na desno bezgalko na vratu ali na mandelj ali če obrnem glavi skrajno desno mi poči. To se je prvič pojavilo pri 17, sedaj jih imam 24 in n8 nič bolje… Bil sem pri dveh različnih orl in je vse bp [ čeprav ni bil noben prav podroben pregled malo na hitro use skupaj] bil sem na magnetni resonanci glave, ct glave, nevrolog, refleksna masaža, akupokntura, atlas profilax, hormonski pregled, kri… Use je bp. Prosim za kakšen nasvet kam naj se obrnem, in ali imate kakšen nasvet, ker športu se res ne morem odreči. Hvala za odgovor! Lp Jan

Spoštovani,

vaše pokanje ni bolezensko, zato se prenehajte osredotočati nanj in raje uživajte v športu. Slišite namreč premikanje hrustanca Evstahijeve tube, da se ta odpira in zapira, to pa počnejo mišice.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Probavam se na to navaditi, ker vem da zadeva ni nevarna, ampak ne gre ker je zelo glasno in še obcutek zaprtega ušesa in je nadležo… Tega se hočem znebiti, zato bi vas prosil za nasvet kam naj grem da se to podrobno pregleda.. Ali obstaja kakšen pregled te evharijeve cevi in kako pridi do njega. Hvala za odgovore. Lp

nova
Uredništvo priporoča

Vse možne preglede ste že opravili. Pokanja se lahko znebite, če nanj pozabite.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close