Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Bel jezik in slab zadah

Bel jezik in slab zadah

Pozdravljeni,

Zadnje leto imam težave z ustno votlino in grlom. Jezik je prekrit s tankim belim slojem, spremlja pa ga zelo slap zadah. Ko si ščetkam zobe je bolje, vendar se zadah hitro vrne. V grlu imam zelo pogosto tudi zlepljeno slino ki izgleda kot neverjetno čvrsti gel za lase, spremlja pa ga nelagodni občutek žrela.

Kakšen mesec nazaj sem imel angino in pripisali so mi antibiotike. Po 10 dneh jemanja amoksiklava je jezik spet dobil lepo rožnato barvo, o zadahu pa ne duha in ne sluha. Minilo je 14 dni (odkar sem prenehal z antibiotiki) in že sem začel opažati, da se mi jezik že počasi spet spreminja…prav tako se vrača slab zadah.

Res sem zelo nesrečen zaradi tega in lepo vas prosim za nasvet!!

Kaj lahko storim?

P.S. Limono pijem že pol leta…vsako jutro polovico limone razredčeno z 0,5 vode.

Spoštovani,

gosta in lepljiva slina je lahko posledica dehidracije, stresa, kajenja, refluksa želodčne kisline. Na refluks kaže tudi slab zadah.
Možno je tudi, da imate okužbo mandljev z bakterijo Actynomices, ki zahteva bolj dolgotrajno antibiotično zdravljenje ali pa odtranitev mandljev. Zato priporočam ORL pregled.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Na ORL sem bil mesec nazaj, saj se mi je, zaradi hude angine, naredil absces na mandljih in so me malo rezali. Najbrž bi doktor videl ali so mandlji okuženi z bakterijo?

nova
Uredništvo priporoča

Peritonzilarni absces je ob mandlju, praviloma je v njem veliko bakterij. Kronična okužba z bakterijo Actynomyces pa se ugotovi iz tkiva – iz bipsije ali iz odstranjenega mandlja.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close