Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Endoskopski pregled nosu

Endoskopski pregled nosu

Pozdravljeni, osebna zdravnica me je poslala na orl pregled, ker sem imela dva tedna tezave z glavoboli in pritiskom v celu, nosnem korenu in zgornji celjusti. Bolijo me vsi zgornji zobje. Zobozdravnik je izkljucil vse vnetne procese, zobje so b.p.

Na orl pregledu se je zdravnica vseeno odlocila se za endoskopijo nosu, da se preprica kaj je in kaj ni.
Pregled ni pokazal nobenih znakov vnetja, otekline, vse ok… Pritisk nad zobmi pa ostaja in prav tako glavobol.
Se lahko z endoskopom kaj poskoduje? Od takrat me boli levo oko in okolica nosa, lice. Sicer imam malo zvit levi pretin, na te strani me je tudi zelo zabolelo ko mi je zdravnica dala noter endoskop. Zabolelo me je tudi oko, tako da so se mi ulile solze iz tega ocesa. To je zdravnica videla, a ni namenjala pozornosti temu.
Se lahko poskoduje oko ali kaj pri tem? Oci so drugace b.p., sem imela tudi okulista.

Se zahvaljujem za cimprejsnji odgovor.

Barbara

Spoštovani,

poškodbe z endoskopom so praktično nemogoče, razen če bolnik med preiskavo odmika glavo ali z njo celo sunkovito zaniha.

Včasih pri kroničnem rinosinuzitisu z znaki, kot jih sami opisujete, endopskih znakov ni – zato bolnika napotimo na CT, ki nam dokončno potrdi ali ovrže sum na kronično vnetje. Tudi pri vas je smiselno, da opravite CT obnosnih votlin.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close