Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Bulica oz zateklina v sredini jezika

Bulica oz zateklina v sredini jezika

Pozdravljeni

tri dni nazaj, sem iznenada začutila bolečino v jeziku. Na videz ni nič spremenjeno, v notranjosti pa me boli kot bi se tam ugriznila. Zatrdloina se nahaja kaksen centimeter od konice jezika proti notranjosti takoj od sredine na levo, velika slab cm na vse strani. Imam obcitek kot da se po zožanem kanalu nadaljuje kaksne dva centimetra proti grlu.
Laično izgleda kot zatečena bezgavka, ki pa jih na tem mestu v jeziku ni,vsaj kolikor sem gledala sestavo jezika o internetu.
Mesec nazaj sem prebolela virozo in proti večeru še malo poklašljujem.
Ker se zatrdlina ne zmanjšuje me malce skrbi kaj bi to lahko bilo in ali je obisk zdravika nujen oz po koliko casa naj grem, ce ne izgine. Si lahko kako pomagam sama?
Hvala za pomoc in odgovor.

Spoštovani,

morda gre za okužbo – ali ste se v jezik zbodli / vbodli s čim ali morda nosite piers? Če boleč zatrdlina v jeziku vztraja, obiščite svojega zdravnika. Odločil se bo, ali je potreben antibiotik ali morda rez zatrdline.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close