Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Bolečine v grlu ob govorjenju

Bolečine v grlu ob govorjenju

Pozdravljeni,
že od nekdaj me ob daljšem govorjenju boli grlo, začnem se izkašljevati, postajam hripava. Vedno me je grlo bolelo tudi ob petju. Zdaj hodim v šolo petja in bolj spoznavam delovanje naših glasilk in potovanje glasu. Očitno sem sama vedno stiskala grlo in še vedno ga, da bi iz sebe spravila kakšen ton – ampak delam na tem, da bom prenehala stiskati. Sem pa opazila, da me zdaj pri govorjenju grlo začne boleti še prej – že če govorim manj kot minuto. Glede na to, kar sem izvedela v šoli petja, se sprašujem ali je tudi pri govoru stiskanje grla napaka in mi to povzroča bolečine? Ali je to, da me grlo začne boleti že prej posledica obiskovanja šole petja (obiskujem jo 2 meseca, 1x na teden)? Kako se lahko znebim teh bolečin?

Najlepša hvala za odgovor
Lep pozdrav

Spoštovani,

žal petje ni za vas, saj so vaše glasovne sposobnosti prešibke. Prav tako niso za vas primerni poklici, kjer je potrebno veliko ali glasno govoriti. Ob tako hudih težavah je samo vprašanje časa, kdaj boste dobili sluznične spremembe na glasikah – npr vozlič, polip itd.
Svetujem vam tudi pregled pri foniatru za glasovno analizo, po potrebi logopedsko zdravljenje.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close