Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Rdeči izpuščaji v ustih

Rdeči izpuščaji v ustih

Pozdravljeni,
Stara sem 48 let in imam zadnje čase težave s pojavljanjem rdečih izpuščajev v ustih. Imam težave z refluksom in sem najprej mislila, da je to od kisline. Zdravila sem se z Nolpazo, pazim pri hrani in trenutno nimam občutka, da imam težave s kislino.
Vendar me zdaj že kar malo skrbi. V ustih se mi pojavljajo čudni rdeči izpuščaji, pod jezikom, na nebu, v žrelu. Najprej me boli grlo, potem se pa pojavijo ti rdeči izpuščaji, takrat me grlo neha boleti.
Ko sem jih pokazala zdravniku je rekel, da to ni nič in naj se ne sekiram. Čez čas so izginili, zdaj pa so se spet pojavili.
Naj povem, da sem zaposlena v vrtcu in letos delam po dolgem času pri najmlajših. Mogoče je to povezano s tem, da so otroci ves čas bolni in sem bolj dovzetna za vse viruse. Ne vem kaj naj storim. Res me skrbijo te spremembe v ustih.
Hvala za vaš odgovor.
Metka

Spoštovani,

lahko bi bile afte ali druga virusna okužba žrela (t.i. herpangina, čeprav vzrok ni herpesvirus). Če spremembe vmes popolnoma izginejo, so najbolj verjetno infekcijske. Pogosto si razkužite roke.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close