Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija dolgotrajna zahripanost in zdravila

dolgotrajna zahripanost in zdravila

Spoštovani,

že dolgo časa, od spomladi ali še dlje, se mi dogaja, da sem mnogokrat zahripana ali skoraj brez glasu. Ni povezano sprehladom, niti nimam nobenih bolečin. To se mi zgodi tudi takrat, kadar sem dlje časa tiho.. Nisem opazila povezave med količino govora in hripavastjo. Imam tudi potrjen želodčni refluks in to hripavost povezujem s tem. Vendar ne morem jemati zdravila za refluks, ker jemljem zdravila zaradi diagnoze revmatoidni artritis – in sicer metotreksat 10mg tedensko ter aravo 20mg dnevno. Vendar me skrbi, ker traja ta zahripanost tako dolgo in ne mine. Je tako dolgotrajna zahripanost lahko nevarna, se mogoče razvije v kaj drugega; strah me je tudi zato, ker je po očetovi strani njegov brat umrl za rakom na grlu, njegova sestra pa je isto diagnozo sicer uspešno pozdravila.
Kot otrok sem imela pogoste angine, vendar mi mandljev niso odstranili. Stara sem 45 let. Sta pa se mi v zadnjih dveh tednih okrušila še dva – sicer sanirana – zoba ,kljub temu, da redno obiskujem zobozdravnika, če ima še to kakšno povezavo..
Svetujte mi, kaj na storim oz.ali se vendarle grem pokazat na ORL? Ali pa sem preveč panična in ni potrebe…
Najlepša hvala za odgovor in lepo pozdravljeni.

Spoštovani,

jemljete imunosupresivna zdravila, pri katerih je lahko možnost tumorjev malenkost večja. Vseeno menim, da gre le za vpliv refluksa na grlo.
Pri kadilcih lahko kronično vnetje glasilk preide v raka. Da bi refluks povzročil raka na grlu, ni dokazov. Pri raku požiralnika pa je refluks dejavnik tveganja.
Naročite se na ORL pregled, da se boste prepričali.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close