Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Silonal TuneReform za sluh

Silonal TuneReform za sluh

Spoštovani,

pred kratkim sem na internetu zasledila, da prodajajo kapsule Silonal TuneReform, ki naj bi pomagale izboljšati oz. povrniti sluh, naj bi regenerirale slabe slušne celice. Sicer se mi je sama stran zdela malce “cheap” narejena, ampak vseeno vprašam še za vaše mnenje, ker bi za izboljšavo sluha naredila vse. Stara sem 21 let in imam od majhnega obojestransko senzorinevralno izgubo sluha, po Fowlerju skupaj 40%.
Ali mislite da je s temi kapsulami vredno poskusiti? Predstavljajo kakšno nevarnost? Ali gre samo za “nateg”?

Spoštovani,

omenjene kapsule imajo kot glavno sestavino Ginko biloba. Ginko biloba je v obliki kapsul na voljo tudi na slovenskem tržišču.
Publiciranih je bilo kar nekaj raziskav o ginko bilobi, saj zmanjšuje tinitus.
Izsledki raziskav o vplivu ginko bilobe na izgubo sluha so si nasprotujoči: nekatere raziskave so dokazale protektivno vlogo ginko bilobe za sluh (predvsem kar se tiče vpliva hrupa in zdravil), druge raziskave pa ototoksični vpliv ginko bilobe na zunanje slušne čutnice. Potrebne so nadaljnje raziskave. Raziskav o vplivu na že prisotno, dedno pogojeno izgubo sluha nisem zasledila. Torej velja previdnost.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close