Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija zamašen nos, boleče grlo, suhe ustnic

zamašen nos, boleče grlo, suhe ustnic

Pozdravljeni,

pred dvema mesecema sem bila zelo prehlajena. Kašljala sem in imela zelo zamašen nos ter sem za dva dni popolnoma izgubila glas. Zdravnik je bil mnenja, da je okužba virusna. Po petih dnevih sem se vrnila na pregled. Še vedno sem imela zamašen nos in sem precej nosljala. Nato mi je predpisal antibiotik Hikoncil. Po zaužitju antibiotika se mi stanje še vedno ni izboljšalo. Poslal meje na osnovni alergološki test, ki je bil negativen, Nato sem na mojo prošnjo obiskala še ORL-zdravnika, ki mi je ugotovil, da imam zelo izsušeno sluznico. Sedaj sem še napotena na CT obnosnih votlin, kjer pa moram čakati 2 meseca, kar semi zdi absolutno predolga doba. Nos imam še zmeraj zamašen tudi čez dan, ne samo ponoči. Sedaj pa me je še začelo boleti grlo. Občutek je je grozen. Inhalacije mi ne pomagajo nič, nos se mi še bolj zamaši, ob izpiranju nosu s fiziološko raztopino pa me že pečeta obe nosnici. Čez dan poskušam popiti vsaj 2 l tekočine, predvsem vodo, kajti zdravnik mi je odsvetoval čaj, saj baje izsušuje sluznico dihal. N vem več, kaj naj počnem, je pa vse skupaj zelo zoprno. Še vas prosim za mnenje.
Hvala in lepo pozdravljeni.
Renata

Spoštovani,

antibiotik je bil absolutno neupravičen. Potrebovali bi le dekongestivne kapljice za nos za 5 dni in nosni kortikosteroid za 1 mesec. To potrebujete še zdaj, imate namreč postvirusni rinosinuzitis. Zdravila naj vam predpiše vaš zdravnik.
Čaj ni dober za zobe zaradi sladkorja in zabarvanja zob. Za dihala je čaj čisto OK.
Za diagnostiko zamašenosti nosu naredimo endoskopijo nosu.
CT je prav tako absolutno nepotreben. Potrebovali bi ga le pred operacijo ali v primeru nepojasnjene obrazne bolečine.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close