Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Vazomotorni/nealergični rinitis

Vazomotorni/nealergični rinitis

Pozdravljeni,

Star sem 36 let od svojega 18 leta imam kronični rinitis. Sprva je bila diagnoza alergijski rinitis nakar smo čez par let na moje vztrajanje prišli do diagnoze vazomotorni rinitis. Imel sem tri operacije. Seproplastiko nosnega pretina. Druga je bila mukotomija spodnih nosnih školjk torej kirurško rezanje. Tretja pa je bila mukotomija z radiofrekvenco. Še najboljši rezultat je bil po tej radiofrekvenci žal pa je trajal nekje eno leto. Nos imam še vedno velikokrat neprehoden sploh zvečer ko se uležem pred spanjem se nos vedno popolnoma zamaši. Evstahijevo tubo imam tudi slabo prehodno zaradi teh težav. Zadevo sem dodobra pručil celo iskal možnost kako bi naredil resekcijo vidianusa to je operacija prekinitve živca ki srbi za delovanje sluznice ampak so mi na hrvaškem in v srbiji rekli da tega več ne delajo. Fascinantno mi je da v 21. stoletju zdravniki niso sposobni odpreti enega nosu. Ali obstaja človek na tem svetu, ki je to zadevo rešil oz. ozdravil???

LP Mihael

Spoštovani,

evropske smernice ne govorijo več o vazomotornem rinitisu, pač pa o nosni hiperreaktivnosti – to je občutljivost na vse živo: parfume, prah, mrzel zrak, veter, itd. Taki pač ste.
Svetujem vam ponovitev radiofrekvence ali morda zmanjšanje nosnih školjk s koblatorjem, pa bo spet nekaj časa bolje.
Prekinitev živca vam odsvetujem, lahko si nakopljete fantomsko reinervacijo, nevralgije zaradi brazgotin itd. Poleg tega je ta živec na lobanjski bazi – torej bi vam dobesedno morali odpreti glavo skozi nos, ne le nosu.
Raje uporabljajte fiziološko raztopino.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Hvala vam za odgovor in ja vem da pač takšen sem :). Zanima me če lahko kaj več poveste o zmanjšanju nosnih školjk s koblatorjem in kam oz. na koga se lahko obrnem za ta poseg.

LP Mihael

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

koblacija je vrsta plazma noža za odstranjevanje / zmanjševanje mehkih tkiv. Z noža ves čas kaplja fiziološka raztopina, ki je električno prevodna. Nož – bipolarna elektroda ustvari okrog sebe v fiziološki raztopini električno polje, ki seže do globine 100μm-200μm – natančno reže oz. raztaplja tkivo, ne poškoduje pa tkiv v globini. Temperatura tkiva je nižja kot pri klasični elektrokoagulaciji, termične poškodbe so manjše.
Za ta poseg se obrnite na rinokirurga, ki ima na razpolago koblator.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close