Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija VNETJE UHLJA

VNETJE UHLJA

Spoštovani!

Že približno 14 dni imam otekla in na določenem mestu precej odebeljena ušesna loka-hrustanec na obeh uhljih. Zadebelitev je prisotna ves čas in sicer je zadebeljenega hrustanca okoli 1,5 cm, prav tako bolečina ob dotiku, uhlja pa nekajkrat na dan postaneta skoraj enkrat večja, rdeča in vroča. Sprva se je začelo na enem uhlju in sem mislila da je pik žuželke, nekaj dni nazaj se je pojavilo še na drugem, začel pa me je boleti tudi hrustanec na nosu, ob nosnih odprtinah. Obiskala sem svojo zdravnico, vendar odvzem krvi ni pokazal nobenega posebnega vnetja, Dobila sem pa napotnico za orl, vendar je čakalna doba kar dolga, zato rajši vprašam še tukaj, kaj bi to lahko bilo. Naj povem še, da je prisoten nekakšen pritisk v glavi, ki ga prej nisem dostikrat občutila in dokaj hude bolečine v ramenskih sklepih in kolenih, ki jih pripisujem kalcinacijam zdaj pa se sprašujem, če je to lahko kako povezano. Težave, ki naj bi jih povzročale kalcinacije imam že nekaj let, včasih ne boli skoraj nič, včasih pa komaj vstanem iz postelje. Na novo pa se je pojavila bolečina v zatilju, kot bi bila “zaležana”. Stara sem 34 let. Hvala za odgovor.

Spoštovani,

ob prizadetosti več različnih hrustancev in velikih sklepov sem najprej pomislila na bolezen celega telesa in sicer na revmatsko bolezen. Možna pa je tudi kakšna viroza. Ponovno naj osebna zdarvnica odvzame kri za vnetne parametre, ki bodo zvišani v primeru revmatske bolezni (SR, CRP). Bolj kot k ORL spadate k revmatologu – glede na vašo mladost kar pod nujno.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close