Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Težave z zamasenim nosom

Težave z zamasenim nosom

Pozdravljeni,
Star sem 18 let in skozi celotno zivljenje imam tezave z dihanjem v nosu.
Tezko diham ze od malega,ponoci diham skozi usta, vedno ko sem živcen zacnem nadlezno pihati skozi nos in dobim obcutek slabosti kot da bi mi nekaj steklo po grlu,sili me tudi na bruhanje, ob velikem naporu mi zacne piskati v ušesih(nogometna tekma) sluzi pa nikakor nemorem spraviti iz nosa. Dogaja se mi tudi to da dalj casa nemorem gledati v nebo saj se mi zdi kot da bi mi sluz tekla po grlu in sili me na bruhanje .
Ko sem bil star 10 let sem bil operiran na zrelnici v UKC Maribor, takrat naj bi mi tudi cistili predel v nosni votlini ali v zrelnici nespomnem se natancno , vendar mi ga kirurg ni ocistil do konca saj sem zacel krvaveti . Po operaciji se je stanje z pihanjem in nasploh z nosom umirilo .
Pred 3 leti pa se je stvar zopet pojavila. Osebna zdravnica mi je predpisala nasonex otorinolaringolog pa mi je predpisal kaplice, ki niso imele učinka.
Pred mesecem dni sem zopet obiskal otorinolaringologa in ta je posumil da se mi to dogaja ker se mi dviguje kislina v zelodcu oz. Zaradi blagega zelodcnega refluksa ki sem ga imel pred leti. Predpisal mi je nolpazo. Stvar pa se do danes glede pihanja ni spremenila . Velikokrat me pece zgaga.
Je mogoce da se je tisti predel ki so mi ga cistili pri 10 letih zopet zarasel in mi to povzroca tezave ?

Lep pozdrav.

Spoštovani,

piskanje v ušesih ob naporu ni nič nenavadnega, zato se ne obremenjujte s tem.

Potrebna je endoskopija nosu pri rinokirurgu.

Vzrok zamašenosti nosu je lahko zvit nosni pretin, kronični rinosinuzitis, zadebeljena sluznica nosnih školjk (hiperplastični rinitis), zelo malo verjetno pa ostanek žrelnice. Nosni kortikosteroidi vam ne pomagajo. Težave se lahko reši kirurško – poprava nosnega pretina (če je zvit), odprava zadebeljene sluznice na spodnjih nosnih školjkah, ev. operacija sinusov, odstranitev ev. ostanka žrelnice.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Pozdravljeni!
Moj sin ima zelo suho nosno sluznico in ponoci ne more dihati skozi nos, ce pa ze pa smrci. Fizioloska pomaga samo kratek cas. Ima pa kar pogoste nahode in vnetja uses, zato tudi uporabljamo zdravila za nos, kako to resiti brez zdravil.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

glede na vaš opis gre za povečano in vneto žrelnico, ki se jo odstrani z operacijo (brez zdravil).

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close