Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Problem z levim usesom

Problem z levim usesom

Pozdravljeni,

rada bi se vas povprašala za mnenje. Pred tremi tedni sem prebolela prehlad. Zelo močen prehlad z obilico sluzi, ki sem jo izlocala dva tedna.
En dan pred tem prehladom pa me je že začelo boleti levo uho. Najprej je bila bolečina prisotna med v ušesu in v čeljusti, tako da sem mislila da me boli kakšen zob. Naslednji dan sem najprej odšla k zobozdravniku, ki je s 3-D slikanjem izločil vsa vnetja v zobeh. Tako da zobje niso bili krivi. Zatem sem odšla do zdravnice, katera je po pregledu ušesa ugotovila vnetje sluhovoda, srednjo uho je bilo v redu, v glavnem je rekla da ni videti nič hudo vnetega. Dobila sem Maxitrol kapljice za 7 dni.
Na kontroli čez 7 dni uho se kar ni bilo dobro, pa mi je predpisala Nasonex in se naprej spiranje s fiziološko.
Tudi to ni pomagalo! Občutek v ušesu je tak, kot da imam vodo notri in slabši sluh zaradi tega.
Po preteku se enega tedna sem dobila napotnico orl se isti dan. Na pregledu niso ugotovili nič posebnega, vse je izgledalo v redu. Mandlje imam že od otroštva povečane, tudi dr. je rekel da niso kritično povečani za odstranitev. Angin nimam že 15 let sigurno.
Rekli so mi naj nadaljujem z Nasonex in fiziološko. Mene pa se vedno boli uho, najbolj ko požrem slino, me zaboli v ušesu. Rekli so da zaradi evstahijeve cevi.
Skorajda ne slišim na to uho, kot šumenje in pa zaboli me ko požrem slino. Kaj lahko še naredim? Po vseh orl pregledih naj bi bilo vse ok.
Se vam zahvaljujem za odgovor.

Lep pozdrav. Barbara

Spoštovani,

gre za disfunkcijo Evstahijeve tube po prehladu. V nos aplicirajte 5 dni dekongestivne kapljice in nadaljujte z Nasonexom. Stanje se popravi šele po 1 mesecu.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close