Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Čudenj vonj v nosu

Čudenj vonj v nosu

Lep pozdrav,

na vas se obračam sicer z majhno čudno ampak precej motečo težavo.

Zadnjih par mesecev imam občutek, kot da imam v nosu neprestano prah oz. čutim v nosu oster vonj (žal ne vem, kako naj drugače opišem ta neprijeten občutek). Posledično imam zaradi tega tudi čuden okus v ustih. Vse skupaj pa postaja že zelo moteče oz. neprijetno.

Sicer med tednom živim v študentskem stanovanju, kjer tudi če čistim, prah nastane po treh minutah. Vendar pa me ta rezek vonj/”okus” v nosu spremlja tudi doma, zunaj stanovanja.

Zanima me ali kaj drugega povroča ta neprijeten vonj, saj sem prah že skoraj da izključila iz možnih razlogov (Zaradi konstantnega čiščenja in sprememb lokacij).

Hvala za odgovor!

Spoštovani,

spremenjen voh in okus lahko nastaneta po preboleli virusni okužbi zgornjih dihal – subakutni postvirusni rinosinuzitis ali morda celo kronični rinosinuzitis z gostim izcedkom. Ker to stanje traja že več mesecev, je potreben ORL pregled – endoskopija nosu. Če vzrok ne bo razjasnjen, pa morda še CT obnosnih votlin, kjer se prikaže tudi vohalni predel na stropu nosu.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close