Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Slabo slišim

Slabo slišim

Pozdravljeni,

obračam se na vas, ker se moje stanje po dveh obiskih pri zdravniku še ni izboljšalo in me ovira pri študiju.
Pred 19 dnevi sem dobila virozo, potem pa me je tri dni kasneje začelo beti grlo. Slabost je trajala še nekaj dni. Potem je ostal prehlad. Smrkanje in boleče grlo. Po treh dneh jemanja Strepfena me je grlo nehalo boleti. 9 dni nazaj pa sem dobila občutek kot da se mi je zamašilo uho in od takrat res slabo slišim. Bolečine v ušesu sploh ni. Porabim pa ogromno robčkov. Izcedek iz nosu je zelen. Potem se je začel še suh kašelj. Nekaj dni sem počakala, potem pa obiskala osebnega zdravnika, ki mi je predpisal antibiotične kapljice za uho, ker sem imela močno vnet sluhovod. Za tem sem dobila še vročino. Prvi dan je bila 37,6. Potem sme tri dni pila Plivamed. Vročina pa se je pojavila vsak dan popoldan do 37,3. Zopet sem obiskala zdravnika in dobila antibiotik Ospamox. Pregledal je uho in rekel, da imam rahlo pordel bobnič. Stanje se od takrat ni spremenilo. Še vedno imam občutek da je uho zamašeno, ne slišim dobro, zdaj tudi na drugo uho slišim slabše, še vedno kašljam in imam glavobole. Vsak dan inhaliram fiziološko raztopino.
Na vašem forumu sem brala o izlivnem vnetju srednjega ušesa, ki lahko povzroči slabši sluh in me zanima ali bi lahko bil to razlog tudi pri meni. Kaj lahko v tem primeru še storim?

Spoštovani,

gre za disfunkcijo Evstahijeve tube, morda tudi izlivno vnetje sluhovoda. To je posledica virusne okužbe, zadebeljene in vnete sluznice dihal. Kot sami vidite, ne gre za bakterijsko vnetje, saj po 2 različnih antibiotikih ni bolje in je bil torej predpis obeh popolnoma neupravičen.

Verjketno ste prebrali na tem forumu tudi že o zdravljenju – dekongestivne kapljice za nos 5 dni in nosni kortikosteroid v kapljicah ali razpršilu 2 do 3 tedne.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close