Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Kandida – gosta, lepljiva slina

Kandida – gosta, lepljiva slina

Lepo pozdravljeni.

Zadnje čase v ustih opažam gosto, lepljivo slino in pekoč občutek v grlu ter tuid v predelu prsnega koša. Takšne občutke in simptome sem že imela v preteklosti, in so ponavadi sami izginili čez nekaj časa. Opazila sem tudi, da se mi takšni simptomi pojavijo, ko sem zelo pod stresom.

Danes zjutraj sem naredila “test” s pljunkom v kozarec vode, in sem videla, da so se pojavile nitke, kar naj bi kazalo na kandido. Sicer po ustih nimam nobenih belih lezij, tudi vaginalnega vnetja nimam, nohti so v redu. Pojavlja se le ta lepljiva, gosta, penasta slina (že kakšne 2 tedna).

Zanima me, ali se to stanje lahko razbohoti do resnih zdravstvenih težav, ali lahko to sama doma zdravim z jogurtom, zelenjavo, z umikom sladkorja in moke iz diete, s prenehanjem kajenja in pitjem alkohola za par dni?

Malo me skrbi, ker me tako, kot me zdaj, še nikoli ni motilo. Sploh me skrbi seznacija pri vrhu prsnega koža, kjer se pojavlja občutek, kot da bi imela infekcijo.

Kaj bi priporočali v tem primeru?

Hvala vnaprej in lep pozdrav.

Spoštovani,

kot ste sami ugotovili, j vse posledica stresa – pretiranega delovanja simpatikusa. Pozabite na pravljice o kandidi. Lažje je zvračati krivdo na mikroorganizme, kot pa nase – na kajenje, nezdravo prehrano, premalo gibanja itd.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close