Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Čudne težave z ušesi in Timpanometrija

Čudne težave z ušesi in Timpanometrija

Pozdravljeni,

po daljšem prehladu na začetku tega leta imam klikanje in pokanje v ušesih ko pogoltnem slino, žvečim ali pijem. Imam bolečino oz. nelagodje ob višinskih spremembah (to pred tem prehladom nisem imel).

ORL mi je podal naslednji izvid:
Dysfunctio Tubae Eustachii bil. i.o. ss (H69.9-Bolezni Evst.Tube, neopredeljene)
Timpanometrija: Levo C, Desno A(s)

Imam pa nek čuden simptom za katerega sem googlal. Včasih ko izenačim pritisk z zehanjem ali kar samo od sebe kadar je vročina imam občutek, da imam v ušesu še več pritiska, v tem smislu da čutim več pritiska na bobnič če piham skozi nosnico. Včasih (vendar ne vedno) ko se mi to zgodi imam občutek kot da je moj glas bolj glasen. To omilim s premikanjem čeljusti ali če se rahlo sklonim. Opažam da je pa to simptom stalno odprte tube, ki je po informacijah na internetu redka.

Kakšno je možnost zdravljenja? Naročil sem se na endoskopijo nosu, da se vidi če je tuba odprta ali zaprta. Bojim se namreč odprte Evst.tube, ki velja za “neozdravljivo”, čeprav v tujini ponekod izvajajo operacije za korekcijo te težave.

Spoštovani,

če bi bila vaša tuba zares stalno odprta, ob višinskih spremembah ne bi imel nobenega nelagodja. To je značilno za slabo prehodno tubo. Občasno se vam tuba le odpre in potisnete zrak v uho, tam pa nato ostane ujet, le počasi se resorbira. Zato vam odmeva vaš glas – avtofonija.

Zdravljenje – dekongestivne kapljice 5 dni, nosni kortikosteroidi 1-2 meseca.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close